[ABC of enlightenment]

 

Šajā grāmatā apkopotas 20. gadsimta domātāja un mistiķa Ošo (1931–1990) pārdomas par dažādiem vārdiem un to nozīmi.
Ošo mācība neietilpst kādā noteiktā domātāju skolā; tā aplūko visu pasaulē notiekošo – no cilvēku individuālajiem centieniem atrast dzīves jēgu līdz satraucošākajām sociālajām un politiskajām problēmām, ar kurām sastopas mūsdienu sabiedrība. Viņa grāmatas nav sarakstītas – tās ir sastādītas, izmantojot audio un video formātā ierakstītas improvizētas runas, ko viņš 35 gadu laikā ir teicis dažādu tautību cilvēkiem.
Ošo domas bieži šķiet paradoksālas, provocējošas, pat pretrunīgas, taču tās ir arī dziļas, dzīvi apliecinošas, dzirkstoša humora piesātinātas. Dažkārt tās tiek izteiktas līdzību vai pat pikantu anekdošu formā.

 

Šo grāmatu būs interesanti lasīt visdažādākajiem cilvēkiem – dzīves jēgas meklētājiem, apmierinātajiem un neapmierinātajiem, intelektuāļiem un vienkārša darba darītājiem, jauniešiem un sirmgalvjiem, sliņķiem un aktīvajiem, drūmajiem, apmulsušajiem, humoru mīlošajiem, tiem, kuri grib zināt, kas ir meditācija un tā sauktā Austrumu gudrība, ko nozīmē saprātīgums, kur meklēt paradīzi un vai to vispār iespējams sameklēt, kāda ir zinātnes, reliģijas un politikas daba. Domājošs lasītājs tajā atradīs gan daudz ko jaunu, gan apstiprinājumu vai, gluži otrādi, izaicinājumu saviem līdzšinējiem uzskatiem.
Un, galu galā, „mistikas” šajā grāmatā nemaz nav pārāk daudz.

 

OCB elektroniskajā katalogā