28.februārī Mārsnēnu pamatskolas bibliotēkā notika 2. pasākums "Drošāka interneta diena 2013". Ar 7.klases skolēniem diskutējām par tēmu "Cieni sevi un citus internetā!".

   Diskusiju sākām, grupās sagatavojot atbildi uz jautājumu  - "Internets ir droša vai nedroša pasaule". Kā skolēni pamatoja - abējādi.

   Sarunu ar septītajiem sāka 8.klases skolniece Lana Burdeiko, reklamējot latviešu valodas stundā sagatavoto materiālu "Tīkla etiķete un elektroniskā pasta lietošanas principi". Lana bija sagatavojusi arī jautājumus par tēmu. Atbildot uz tiem, veidojās ieinteresēta saruna.

   Skolēni atklāja, ka cenšas ievērot tīkla lietošanas noteikumus, bet ir saskārušies arī ar necieņas izpausmēm. Visbiežāk tas notiek, komunicējot sociālajos tīklos, uz kurieni reizēm tiek "pārnesti" dienā notikušie strīdi vai nesaskaņas.

   Interesanta bija arī diskusija par saīsinājumu lietošanu elektroniskajā sarakstē. Tāpat arī atklājās, ka sarakstē starp vienaudžiem un pieaugušajiem principi dalās - savējiem var rakstīt bez pieturzīmēm un citas "gramatikas". Skolotājiem gan cenšas rakstīt pareizi.

Diskusija organizēta sadarbībā ar informātikas skolotāju Guntu Salmiņu.

Ziņu sagatavoja:
Mārsnēnu pamatskolas bibliotekāre Līga Pētersone

Tagi: bērni, Internets, Drošāka interneta diena 2013, Mārsnēnu pamatskola, Mārsnēnu pamatskolas bibliotēka, skolas bibliotēka