Arī es- Mārkalnes pagasta bibliotekāre, kopā ar Mārkalnes pamatskolas centīgajiem skolēniem braucām uz Masku gājienu Rīgā 8.septembrī. Kāpēc centīgajiem? Jo viņi bija uzrakstījuši 500 vārdus garu domrakstu "Kā atmodināt Saulcerīti?"

Braucām draudzīgi kopā ar Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērniem un Alsviķu bibliotēkas pārstāvjiem. Visi bija rūpīgi padomājuši, kāda pasaku varoņa tēlā iejusties. Arī mārkalnieši Masku gājienā pār Akmens tiltu devās gan kā briesmoņi, gan gotu meitenes bija kopā ar mums, kungs un vecenīte, Puķu meitene un vistiņa. To varēsiet vērot galerijā Masku gājiens "Es gribu iet uz bibliotēku".

Pie Nacionālās bibliotēkas zālītē krāsojām 7 melnos kraukļus par baltiem, lai viņi kļūtu labi. Vidzemes simbols bija Baltais kaķītis, kura pavadībā devāmies Gaismas pilī ekskursijā līdz pat 11. stāvam.

Apbrīnojām grandiozo ēku, taisījām foto sesiju, vakarpusē klausījāmies Dzelzs vilka koncertu visiem Masku gājiena dalībniekiem un bērni saņēma Garās pupas sarūpētu dāvanu maisiņu- ceļamaizi. Un arī grāmatu "Kā atmodināt Saulcerīti", kurā apkopoti labākie domraksti no visas Latvijas.

Iesakām visiem paciemoties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:
Bibliotekāre Sanita

Tagi: Masku gājiens, kā atmodināt Saulcerīti, domrakstu konkurss