Visus bērnus un jauniešus no 2.-12.klasei Mārkalnes pagasta bibliotēka aicina piedalīties Salacgrīvas bibliotēkas rīkotajā dzejas/ esejas konkursā. Jau daži čaklākie rakstītāji ir iesnieguši savus darbiņus par tēmu "Brauc mājās, Latvieti!".

11.novembrī Salacgrīvā tiks organizēts jau 6. Patriotiskās dzejas festivāls. Mēs ar bērniem piedalījāmies 5. dzejas festivālā un to darīsim labprāt arī šogad.

Konkursa mērķis ir paplašināt jēdziena patriotisms= latviskums izpratni, popularizēt dzeju, paaugstināt skolēnu un bibliotekāru zināšanas un aktivitāti, veidot iemaņas dzejas/ esejas rakstīšanā. Konkursa tēma izraudzīta, atsaucoties uz situāciju Latvijā, kad daudzi aizbraukuši dzīvot, strādāt ārzemēs. Tāpēc konkursam jāiesniedz jaunrades darbi, kuri būtu kā vēstules, aicinājumi tiem cilvēkiem, kuri pametuši Latviju. Skolēni var rakstīt vēstuli dzejā gan konkrēti kādam tuviniekam, gan vispārīgi uzrunāt svešumā dzīvojošos. Galvenais ir izprast domu, ka vēlamies, lai latvieši atgriežas savā dzimtenē.

Aicinām darbus iesniegt līdz 16.jūnijam.

Lai Jums veicas!