No 6. līdz 24. martam Madonas novada bibliotēkā apskatāms ārvalstīs dzīvojošo latviešu veltījums valstij tās simtgadē - "STĀSTU SEGA Latvijai".

Tikšanās ar projekta vadītāju Aiju Abens  2018. gada 14. martā plkst. 13.00.

STĀSTU SEGAS mērķis ir atklāt un veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu piederību Latvijai, ieguldot kopīgā rokdarbā gan savas domas par Latviju, gan arī darbu. Projekts devis iespēju latviešiem ārzemēs visās paaudzēs aktīvi līdzdarboties Latvijas simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma un valodas spējām.

STĀSTU SEGA ir unikāla dāvana Latvijai, kura liecina nākotnes paaudzēm, ka Latvijas simtgades laikā dzīvojušajiem latviešiem pasaulē, viņu Tēvzeme ir svarīga un mīļa!

Kopumā projekta ietvaros tika saņemti pavisam 1097 kvadrātiņi no visas pasaules! 

No tiem 840 darbiņu gatavojušas sievietes, 257 -  vīrieši dažādās vecuma grupās.

STĀSTU SEGAS gabaliņi uz Latviju atceļojuši gan no ASV – 564, gan Eiropas – 188, gan Kanādas – 183, gan Okeānijas – 117, gan Dienvidamerikas – 24, gan Āfrikas – 11, gan Āzijas valstīm – 8.

Visi STĀSTU SEGAI atsūtītie darbiņi kopā tika salikti vairākās 7 1,5 m x 3 m lielās segās! Pēc tam segas rūpīgi un stingri sašūta Lielvārdes uzņēmuma “Linu māja” meistares. 

Savukārt darinātāju pierakstītos stāstus un laba vēlējumi Latvijai dzimšanas dienā projekta autori pārrakstīja datorā. Dati tika ievadīti multimedija prezentācijā, un apskatāmi līdz ar STĀSTU SEGU. Ikviens STĀSTU SEGAS skatītājs datorā var palielināt  bildes un labāk apskatīt katru STĀSTU SEGAS kvadrātiņu, kā arī iepazīt darinātāju stāstus.

STĀSTU SEGAS izgatavošanas norisi var iepazīt Facebook lapā – www.facebook.com/stāstusega.

 

Muzeja “Latvieši pasaulē” īstenoto projektu STĀSTU SEGA atbalstīja:

Valsts kultūrkapitāla fonds

Latvijas Nacionālā bibliotēka

ASV vēstniecība Rīgā

ALA Kultūras fonds

Latviešu fonds

Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā Izglītības un kultūras fonds

Pēteris un Liene Kalniņi

Inese Liepiņa

Biedrība “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” (LaPa) ir privāta, bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2007. gadā. Biedrība uztur krātuvi, bibliotēku un biroju ar darbiniekiem Rīgā, kā arī aktīvu valdi un biedrus Latvijā un ārzemēs. LaPa veido ceļojošās izstādes, publikācijas, filmas un citus projektus par latviešu izceļotāju dzīvi, kultūru un devumu Latvijai. Laika gaitā ir plānots izveidot pastāvīgu muzeja ekspozīciju Rīgā vai kādā citā Latvijas pilsētā.

 

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Aija Abens

stastu.sega2018@gmail.com

26383060