Digitālās nedēļas 2018 ietvaros 20.martā aicinām apmeklēt BEZMAKSAS semināru mazo, mikro uzņēmumu darbiniekiem un pašnodarbinātajiem, kas notiks Madonas novada bibliotēkā, sadarbībā ar Valsts darba inspekciju un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju.

 

11:00–13:00        OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai

                            Linda Matisāne, Valsts darba inspekcijas (VDI) Sadarbības un                                      attīstības nodaļas vadītāja


Semināra formāts – īsa prezentācija un praktiska darbošanās ar rīku pie datora, ekspertu vadībā.

Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes – pamatlīmeņa prasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, draugiem.lv, Facebook, problēmu nebūs!).

Lūdzam pieteikt savu dalību seminārā līdz 2018. gada 16.martam, rakstot uz e-pasta adresi: esip@madona.lv. Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots.

Darba vides riska novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā.

Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem.

Pašlaik ir izstrādāti vienpadsmit rīki: darbam birojā, izglītības iestādēm, veikaliem, lauksaimniecības uzņēmumiem, viesnīcām un viesu mājām, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, uzkopšanas darbu veicējiem, skaistumkopšanas uzņēmumiem, autoservisiem, būvdarbiem (iekšdarbiem), autotransportam.

Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā uzņēmumā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Vairāk par rīku: http://www.vdi.gov.lv/lv/OiRA/

 

13:30-14:00         Mācību projekts mazajiem un mikro uzņēmumiem, un pašnodarbinātajiem

                            Gunta Dogžina, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas

                            asociācijas (LIKTA) projektu eksperte

 

ERAF un LIKTA rīkotā projekta Nr. 1.2.2.3/16/I/002 “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā” prezentācija, kas piedāvā mācības ar ERAF līdzfinansējumu. Mācību mērķis ir veicināt komersantu izpratni par inovācijām un paaugstināt mazo un mikro uzņēmumu (MMU) darbinieku un pašnodarbināto kvalifikāciju, tādejādi sekmējot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darba produktivitātes paaugstināšanu.

 

14:00-15:30        Lekcija “Uzņēmuma digitālā identitāte”

                          Maksims Kazakovs, pasniedzējs, SIA “Baltijas Datoru akadēmija”

 

Nodrošinot uzņēmuma profesionālu reprezentāciju digitālajā vidē ir jāņem vērā dažādi aspekti, ko vajadzētu ievērot, lai tieši Jūsu uzņēmums būtu starp atpazīstamākajiem. Uzņēmuma digitālo identitāti veido gan tā mājaslapa, gan sociālo tīklu profili, gan citi vizuālie elementi. Seminārā pasniedzējs iepazīstinās ar šī brīža aktualitātēm digitālajā vidē un pastāstīs, kā veicināt savas uzņēmējdarbības efektivitāti un popularitāti.

 

Lūgums pieteikt savu dalību seminārā līdz 2018. gada 16.martam, rakstot uz e-pasta adresi: esip@madona.lv vai pa tālruni 64820912.