Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 18. reizi, Latvijā - 17. reizi, bet

Šogad Nedēļa notika no 10.-16.novembrim un tās tēma bija “Troļļi ziemeļos”.  Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata- mazajiem ’Trollīšu tracis”, sākumskolas skolēniem Tūves Jānsones grāmatas “Tētis un jūra” 2.nodaļa, bet pieaugušajiem speciāli šai nedēļai tulkots fragments no Stefana Spujuta darba “Stallo”.

Kaut gan visiem zināms, ka Skandināvu folklorā troļļi ir lieli, neglīti, ļauni un dumji, Tūves Jānsones bērnu grāmatās tie kļuvuši  līdzīgāki lieliem baltiem nīlzirgiem  un dzīvo savā Muminzemē. Tuvāk ar jaukajiem Muminiem var iepazīties bērnu literatūras nodaļā, apskatot grāmatu  izstādi “Vēlu rudenī” (Tūvei Jānsonei- 100) .

Ziemeļvalstu nedēļā bērnu literatūras nodaļā ne tikai kopīgi lasījām grāmatas un skatījāmies animācijas filmas, bet no īpašās troļļu mīklas veidojām troļļus, mājas gariņus un citas būtnes. Paldies visiem par piedalīšanos un aktivitāti!

Savukārt pieaugušajai auditorijai tika piedāvāta lekcija "Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijas, literatūra, lasījumi", kura notika projekta "Europe Direct" ietvaros.

Ziņu sagatavoja:
Līga Fiļipova,
Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Pasākumi, aktivitātes