21. un 22. oktobrī Madonas novada bibliotēka organizēja semināru - praktiskās nodarbības jauniešiem, lai apgūtu prasmi pareizi sastādīt dzīves gājuma aprakstu, motivācijas vēstuli un citas formalitātes, pirmo reizi stājoties darba attiecībās, projekta „Izglītības un karjeras iespējas jauniešiem” ietvaros.

Seminārs-praktiskās nodarbības abas dienas notika Madonas Valsts ģimnāzijā, iesaistot skolēnus no 11. klasēm, jo tieši šiem jauniešiem šobrīd aktuāla ir pirmreizējā darba pieredze, līdz ar to arī pareiza dzīvesgājuma un motivācijas vēstules sastādīšana.

Aktivitātes veiksmīgai norisei tika piesaistīta karjeras konsultante Inese Kalniņa. Lektore jauniešus iepazīstināja ar vispārīgo stāvokli darba tirgū, ar darbaspēka pieprasījumu, jauniešu bezdarbu. Tāpat I.Kalniņa pastāstīja par elementiem, kurus noteikti jāiekļauj dzīves gājuma aprakstā, kādā formā labāk sastādīt dzīves gājumu, īpaši pievēršoties Europass CV.

Europass CV  ir vienots Curriculum Vitae Eiropas standarts, kas katram ļauj uzskatāmi parādīt ne tikai informāciju par sevi, savu darba pieredzi un izglītību, bet arī aprakstīt dažāda veida prasmes, kas ir iegūtas gan mācoties un strādājot, gan brīvajā laikā, piemēram, organizatoriskas prasmes.

Tāpat seminārā tika pieminēta Eiropas Valodu pase, kuru ieteicams pievienot pie dzīves gājuma.  Europass Valodu pase ir standartizēts Eiropas līmeņa dokuments, kas palīdz noteikt un demonstrēt savu svešvalodu zināšanu līmeni un lingvistisko pieredzi, neatkarīgi no tā, vai valodu apguvāt formālajā izglītībā, vai ārpus tās. 

Jaunieši nodarbību laikā varēja aizpildīt katrs savu CV formu, minēt profesijas, iepazīstoties ar konkrētajām amata prasībām, diskutēt un izzināt sev vēlamos jautājumus par jauniešu nodarbinātību un darba attiecību noformēšanu.

Projekts „Izglītības un karjeras iespējas jauniešiem” guvis atbalstu Madonas novada pašvaldības Izglītības programmu projektu konkursā – 2014. Pēdējā projekta aktivitāte notiks novembrī, kad jauniešiem tiks dota iespēja iesaistīties apmācībās, kā prezentēt sevi darba intervijas laikā.

Ziņu sagatavoja:
Daiga Lapiņa,
ES informācijas un uzziņu lasītavas vadītāja

Tagi: Semināri, Projekti, jaunieši