Madonas novada bibliotēka otrdien, 21.oktobrī plkst. 10:40 un trešdien, 22.oktobrī plkst. 13:30 Madonas Valsts ģimnāzijā organizē semināru-praktiskās nodarbības jauniešiem, lai apgūtu prasmi pareizi sastādīt dzīvesgājuma aprakstu, motivācijas vēstuli un citas formalitātes, pirmo reizi stājoties darba attiecībās.

Semināra-praktisko nodarbību mērķauditorija: Madonas Valsts ģimnāzijas vecāko klašu skolēni.

Gada sākumā Madonas novada bibliotēka startēja Madonas novada pašvaldības Izglītības programmu projektu konkursā-2014, iesniedzot projektu „Izglītības un karjeras iespējas jauniešiem” un gūstot tam atbalstu.

28.maijā notika pirmā projekta aktivitāte - seminārs jauniešiem par iespējām un piedāvājumu izglītības un nodarbinātības jomā, kurš notika 3 paneļdiskusijāsuzņēmējdarbība, nodarbinātība un izglītība.

Semināra laikā tika izzinātas jauniešu – topošo uzņēmēju iespējas Madonā; saimnieciskās darbības reģistrēšanas iespējas, nodokļu maksāšanas režīmi un grāmatvedības uzskaites organizēšana; jauniešu iespējas Eiropā, mobilitāte, brīvprātīgais darbs, kā arī neformālās izglītības programmas, karjeras atbalsts, studiju iespējas, profesiju pasaules iepazīšana un starptautiskā sadarbība.

Projekta noslēdzošā daļa plānota novembrī, kad jaunieši tiks aicināti uz apmācībām, kā sagatavoties darba intervijai un kā prezentēt sevi darba intervijas laikā.

 

 

Daiga Lapiņa,

Madonas novada bibliotēkas

ES informācijas un uzziņu lasītavas vadītāja