Sadarbība starp bibliotēkām un mūžizglītības organizācijām ir būtiska mūžizglītības projektu rezultātu veiksmīgai izmantošanai un ir izdevīga abām iesaistītajām pusēm. Tas bija galvenais secinājums starptautiskajā konferencē "Bibliotēkas kā spēcīgi partneri mūžizglītības projektu rezultātu veicināšanā".

Konference tika organizēta 2014. gada 19. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā. Konference tika organizēta Eiropas projekta "Di-XL - Mūžizglītības projektu rezultātu izplatīšana un izmantošana caur bibliotēkām projektu veiksmes un ilgtspējas nodrošināšanai" ietvaros (www.dixl.eu).  Tajā piedalījās bibliotekāri un mūžizglītības jomas pārstāvji no 8 Eiropas valstīm (Latvija, Lietuva, Grieķija, Serbija, Čehija, Nīderlande, Dānija, Igaunija). Dalībniekiem bija iespēja apspriest sadarbības veidus mūžizglītības veicināšanā.

 

Konferencē tika prezentēts modelis projektu rezultātu izplatīšanai un izmantošanai, un projekta partneri no katras valsts prezentēja veiksmīgas sadarbības piemērus. Uzaicinātie runātāji pārstāvēja bibliotēku nozari un ļoti svarīgas organizācijas mūžizglītības jomā, piemēram, Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA), UNESCO Latvijas Nacionālo komiteju, Tallinas Universitāti, Eiropas Pieaugušo izglītības asociāciju (EAEA), Bredas publisko bibliotēku no Nīderlandes. Viņu skatījumā saite starp bibliotēkām un mūžizglītības organizācijām ir pašsaprotama. "Mūsu darbs ir mainīt cilvēku dzīves" teica Uldis Zariņš, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs, "tāpēc mūžizglītība ir svarīga mums un mūsu klientiem".  Konferences noslēgumā bibliotēku un mūžizglītības organizāciju pārstāvji, kas bija īpaši aktīvi sadarbības veicināšanā starp abām nozarēm, saņēma balvu "Excellence in Cooperation for Promoting Lifelong Learning in Libraries". Konference beidzās ar pārliecību, ka turpmākajos gados mūžizglītības projektu rezultātu veicināšana un izmantošana caur bibliotēkām kļūs par izplatītu praksi.

 

Foto: bildes no konferences

Ziņu sagatavoja:
Jekaterina Sadovaja
Projektu speciāliste / Biroja vadītāja
Baltic Bright

Tagi: konference, Mūžizglītība, Sadarbība