3. novembrī, plkst. 17:00 Uzziņu lasītavā notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizētā diskusija ciklā „Eirodzīve – kāpēc?”. Madonas iedzīvotāji kopā ar ekspertiem - Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāju Ainu Verzi, RSU Humanitāro zinātņu katedras vadītāju, Dr. phil. Viju Sīli, un labdarības portāla „Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantuir aicināti diskutēt par labdarības un sociālas valsts pamatprincipiem, kā arī par savstarpējā atbalsta sniegšanas iespējām un sabiedrības atšķirīgo attieksmi pret to.  Sarunu vadīs filozofs prof. Igors Šuvajevs. Plašāka informācija pieejama ŠEIT.

 

4. novembrī plkst. 14.00 Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa, sadarbībā ar Madonas BJC aicina visus konkursa „Laimīgā zeme” un „Annai Brigaderei -150” dalībniekus uz noslēguma pasākumu.

 

Vēl līdz 7.novembrim iespēja iesniegt darbus par neparastiem, īpašiem un saudzējamiem dabas objektiem Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadā fotokonkursā „Neparastais un saudzējamais manā novadā”. 1 līdz 3 fotogrāfijas nosūti elektroniski uz e-pastu esip@madona.lv. E-pastam par katru fotogrāfiju pievieno nelielu aprakstu viena teikuma robežās par izraudzīto dabas objektu, ainavu, savvaļas augu, dzīvnieku u.c., kā arī tā atrašanās vietu. Konkursā var piedalīties no 15 gadu vecuma, neatkarīgi no nodarbošanās. Balvās: Desmit labākajiem iesniegto darbu autoriem būs iespēja apmeklēt piecu stundu apmācību semināru - plenēru lielākās privātās fotoskolas Baltijā „FotoAkadēmija” pasniedzēja vadībā. Četru vislabāk novērtēto darbu autori saņems USB atmiņas kartes. Plašāka informācija pieejam ŠEIT.

 

9.novembrī seminārs Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu bibliotēku darbiniekiem, programma pieejama ŠEIT.
ikviens interesents laipni aicināts iesaistīties semināra daļā par cilvēku tirdzniecību „Atver acis”, programmā:

 

10:00-10:45 Cilvēku tirdzniecība (CT) – mūsdienu verdzība pasaulē un Latvijā, CT formas, vervēšanas un kontrolēšanas  metodes, sekas (Gita Miruškina, „Patvērums. Drošā māja” juriste)

10:45-11:30 Fiktīvās laulības – izplatītākā cilvēku tirdzniecības forma Latvijā (Aleksandra Jolkina, grāmatas „Piesmietā Misis Eiropa” autore)

* Projekta finansētājs Philip Morris International.


12:00-13:00 laipni aicināts ikviens interesents, kuram aktuāls šķiet jautājums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Madonas novadā, ar savu pieredzi dalīsies SIA „Madonas namsaimnieks” rīkotājdirektors Guntars Dzenis.
* Lekcija tapusi projekta "Seko EKO" ietvaros, saņemot finansiālu atbalstu no Ārlietu ministrijas.


Konferenču zālē:

* No 7. līdz 20.novembrim apskatāma izstāde „Arhitektoniskās vides attīstība  Madonas novadā, bijušajā  Madonas  rajonā pēdējos 20 gados”.

 

Abonementā:

Izstādes:
* „Nāk diena pēc dienas”
Rakstniecei Daina Avotiņai 85;

* „Šī ir mūsu tēvu zeme”
Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai

* „Teiksmainie ziemeļi”
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā

 

Uzziņu lasītavā:

* Izstāde „18.novembris – Latvijas Republikas proklamēšanas diena”.      

 

Bērnu literatūras nodaļā:

* Grāmatu izstāde, tematiski apskati „Noslēpumi”( Enidai Blaitonei -115);
* Grāmatu izstāde „Valdim Rūmniekam- 60”
* 4.novembrī plkst. 14.00Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa, sadarbībā ar Madonas BJC aicina visus konkursa „Laimīgā zeme” un „Annai Brigaderei -150” dalībniekus uz noslēguma pasākumu.

 

Eiropas Savienības informācijas lasītavā (ESIP, EDIC filiālē):

* Izstāde: „4.novembris – UNESCO dibināšanas 65.gadadiena”.