Šī gada 11. martā Madonas novada bibliotēkā notiks skolotāju talākizglītības seminārs „Brīnumainā Eiropa”, kur vidējās izglītības mācību iestāžu skolotāji no Madonas un novada tiks iepazīstināti ar skolotāju politiskās izglītības darba burtnīcu, kā zināšanas par Eiropu apgūstamas radoši un aizraujoši.

 

No 2011. gada janvāra Eiropas Savienības Informācijas centros Latvijā (Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Jēkabpilī, Alūksnē, Gulbenē, Rēzeknē, Madonā, Daugavpilī, Kuldīgā un Rīgā) tiek organizēti bezmaksas semināri, kuros ir aicināts piedalīties ikviens vidējo mācību iestāžu skolotājs. 

Semināru cikls ir turpinājums Konrāda Adenauera fonda un ES kopprojektam „Brīnumainā Eiropa”, kas tika realizēts no 2009. gada oktobra līdz 2010. gada augustam un kura laikā skolotāji no Latvijas, Igaunijas un Vācijas un ES eksperti izstrādāja metodiski didaktiskus materiālus par Eiropas Savienību, lai šīs zināšanas būtu apgūstamas radoši un interesanti. Pateicoties Konrāda Adenauera fonda iniciatīvai sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Jāna Tenisona institūtu (Igaunija), kā arī Eiropas Savienības finansiālajam atbalstam, 2010. gada oktobrī šie materiāli tika apkopoti un izdoti tāda paša nosaukuma darba burtnīcā.

Piektdien, 2011. gada 11. martā plkst. 10.00 Konrāda Adenauera fonds sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Direct Informācijas centra Gulbenē Madonas filiāli un Madonas novada bibliotēku Skolas ielā 12 atklās skolotāju tālākizglītības semināru, kurā skolotājiem būs iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar politiskās izglītības darba burtnīcu „Brīnumainā Eiropa”. Seminārā dalībnieki varēs iepazīties ar Eiropas Savienību, „izspēlējot” vairākus grāmatā piedāvātos vingrinājumus, lai papildinātu savas metodiskās prasmes saistībā ar zināšanām par ES un jauniegūto informāciju izmantotu savā pedagoga darbā.

Seminārs notiks 2011. gada 11. martā plkst. 10.00 – 15.00 (12.00–13.00 pusdienas), Madonas novada bibliotēkas Konferenču zālē, Skolas ielā 12 (2. stāvā). Nepieciešamības gadījumā semināra dalībniekiem tiek segtas transporta izmaksas uz un no semināra norises vietu.

Lūdzu pieteikt savu dalību seminārā līdz 2011.gada 4.martam rakstot uz e-pastu Daigai Lapiņai: esip@madona.lv. Piesakoties lūgums norādīt vārdu, uzvārdu un personas kodu. Dalībnieku skaits ir ierobežots (līdz 16 cilvekiem).