Viesos Lizuma vidusskolas 5. klases skolēni.

Šoreiz ar skolēniem runāju par nopietnām tēmām.

Skolēniem pastāstīju par galvenajiem riskiem, lietojot dažādus sociālos tīklu (piem., WhatsApp, Instagram, Facebook u.c.), par to, cik svarīgi ir privātuma iestatījumi; nosaucu 10 padomus drošībai internetā, izspēlējām spēli, kurā bērniem bija jāsadala informācijas lapiņas - publiskā informācija un privātā informācija. Kā arī, atgādināju, kādu informāciju nevajag publicēt, kā jārīkojas, ja raksta svešinieks utt.

Visnopietnāko sarunas tēmu atstāju noslēgumā - kibermobings. Tā kā bērni nezināja, kas tas ir, pastāstīju kā tas izpaužas un kādas var būt sekas abām iesaistītajām pusēm.

Iepazīstināju bērnus ar divām interneta adresēm, kurās var meklēt informāciju ( drossinternets.lv un manadrosiba.lv), kā arī izspēlējām situāciju spēli "Cieni sevi un cieni citus"!

Noslēgumā iedevu sava veida "mājasdarbu" - visai klasei kolektīvi jāizpilda, vismaz jācenšas, 30 izaicinājumu spēle klasei un katram individuāli - cieņpilnas uzvedības internetā apņemšanās "līgums", ko parakstīt pašam un kādam no vecākiem (vai to izdarīs, tas lai paliek bērnu ziņā).  

Ziņu sagatavoja:

Bibliotēkas vadītāja


Evita

Tagi: Bibliotekārās stundas, Skolniekiem, Lizuma bibliotēka