Pēc lietainās nedēļas, saulainā 26. oktobra piektdienā Lizuma pagasta bibliotēkā aizvadījām Ineses Tirzītes darbu izstādes noslēguma pasākumu.

Šo tikšanos mēs aizvadījām skaistā, gaišā, siltā un mierīgā atmosfērā. Inese mums pastāstīja par to, kā pievērsusies radošajām darbībām – kā skolojusies, tad pienācis mirklis visu atlikt malā, jo ģimene un bērni tomēr bija pirmajā vietā un pēc daudziem gadiem tomēr saprata, ka sirds ilgojas pēc mākslas, pēc otas un krāsām! Paralēli glezniecības darbiem (patiesībā, Inese strādā dažādās tehnikās: eļļa, pastelis + guaša, linogriezums, zīds, augstspiede, zīmulis), Inese raksta skaistu dzeju – arī to viņa mums nolasīja un sasildīja klausītāju sirdis. Kā skaista ilustrācija, dzejas lasījumu laikā, aiz loga uzplauka koša varavīksne!
Pasākums noslēgumā mēs atklājām vēl vienu Ineses talantu – Inese ir izgatavojusi pati savu kokli (Druvienā pie Riharda Valtera, starp citu, uzzinājām, ka vēl vairāki Lizuma cilvēki ir ieguvuši savā īpašumā pašu izgatavotas kokles! ) un pašlaik mācās un trenējas, lai prastu skaisti koklēt! Kaut gan, tas, ko Inese mums bibliotēkā nodemonstrēja,bija skaisti un ausīm baudāmi – kā teica Aiva Kraukle: “Ko Tu talantīgam cilvēkam padarīsi!? Sanāk viss, ko dara! Visi citi mācīsies, kamēr sanāks, bet Inese paņem kokli rokās un brīvi improvizē, un ir skaisti!”
Uz šādas skaistas, skanīgas nots mēs beidzām mūsu tikšanos! Paldies Inesei, ka sniedza mums šo gaišo un silto nedēļas noslēguma tikšanos, kā arī, paldies visiem, kuri atnāca! 

Ziņu sagatavoja:

Bibliotēkas vadītāja


Evita

Tagi: Izstāde, Lizuma bibliotēka