Vakar, saulainā 23. Aprīļa dienā, sākās ikgadējā Bibliotēku nedēļa un šogad šīs nedēļas ietvaros mēs izveidojām veiksmīgu sadarbību ar Lizuma vidusskolu, jo skolā norisinās Radošā nedēļa.

Pirmdienā, rīta pusē, pie mums viesojās 3. klases skolēni ar audzinātāju Ingu. Tā, kā šī ir darbīga nedēļa gan mums bibliotēkā, gan skolēniem skolā, tad arī pie mums bērniem tika doti pāris uzdevumi. Iesākumā Ligita izlasīja nelielu stāstiņu “Jenotiņš Jonatiņš. Par laimi mums ir draugi” (par to, kā labie darbi citiem vienmēr atmaksājas ar labu! ) un tad mēs palūdzām, lai bērni uzzīmē šis stāstam savu ilustrāciju – lai attēlo to, kas viņiem vislabāk palika atmiņā. Gala rezultātā tapa deviņas interesantas stāsta ilustrācijas. Pēc šī radošā uzdevuma arī trešās klases skolēniem iedevām izpildīt erudīcijas uzdevumu – izskaitīt uz lapas attēlotos trijstūrus (lielā trijstūrī satilpinātus daudzus trijstūrus).  Šajā klasē pareizi atrada – saskaitīja divi skolēni – Anete Akmene un Kristians Elmārs Vanags.

___________________________________________

Ap dienas vidu, mēs savās telpās uzņēmām aktīvo 1. klasīti ar audzinātāju Ivetu. Tā kā liela daļa no šiem bērniem pie mums bija pirmo reizi, tad tikšanās sākumā Ligita bērniem pastāstīja par bibliotēku, tās lomu cilvēku dzīvē un pastāstīja, kuros plauktos var atrast sev piemērotas grāmatas. Bet, turpinot mūsu tikšanos, Evita nolasīja īsu fabulu “Ēzelītis un grāmatas” (stāsts par ēzelīti, kuram ļoti nepatika mācīties un viņš izdomāja, ka apēdot grāmatas, iegūs visas zināšanas un nebūs jāapmeklē skola, bet beigās “čiks” vien sanāca), jo arī šiem bērniem bija uzdevums – uzzīmēt stāstiņam ilustrāciju. Jāteic, bērniem fantāzija ļoti bagāta – jo tika uzzīmēts gan tas, ko dzirdēja (kaut daudzi satraucās: “Es nemāku zīmēt ēzeli! J ), gan tika izfantazēti stāsta turpinājumi! J

Visi darbiņi pēc Bibliotēku nedēļas būs apskatāmi bibliotēkas telpās!

Ziņu sagatavoja:

Galvenā bibliotekāre,


Evita

Tagi: tikšanās, Lizuma bibliotēka