Aizvadām mācību gada pēdējās dienas, bet pirms brīvdienām vēl tiekamies bibliotēkā ar Lizuma vidusskolas skolēniem. Trešdien, 18. maijā, pie mums ciemos ieradās 3.klases skolēni ar audzinātāju Sarmīti, bet ceturtdien, 19. maijā, viesos uzņēmām 1. un 2. klašu skolēnus ar audzinātājām Ingu un Āriju.

Visām trim klasēm sarīkojām nelielu konkursu, kurā bērniem, redzot tikai attēlu, jāpasaka, no kādas grāmatas vai multfilmas ir redzamais personāžs (piemēram, Avārijas Brigāde, Vinnijs Pūks un draugi, Mūmamma, SiSiDra, Pepija Garzeķe, Kurmītis un daudzi citi). Jāteic, 3.klases bērni pa visiem atpazina attēlos redzamos personāžus, bet visi  nepiedalījās, jo nebija nedz redzējuši multfilmas, nedz lasījuši grāmatas. Savukārt, pirmklasnieki un otrklasnieki šajā mazajā aktivitātē iesaistījās ar lielu azartu, jo praktiski visi bērni ir čakli grāmatu lasītāji, kā arī bija redzējuši multfilmas ar parādītajiem tēliem – atpazīt tēlus un nosaukt grāmatas vai multfilmas, kurās tie redzēti, nesagādāja nekādas problēmas.

Lai vasarā neaizmirstos lasīt grāmatas, trešklasnieku audzinātāja Sarmīte bērniem uzdos izlasīt vismaz vienu Astrīdas Lindgrēnas darbu, tāpēc mēs bērnus iepazīstinājām ar Astrīdas Lindgrēnas grāmatiņām, kuras ir mūsu bibliotēkā.

Arī jaunāko klašu skolēni ar azartu izpētīja grāmatu plauktus un izvēlējās sev lasāmvielu vasarai un nosolījās negaidīt līdz rudenim, bet vasaras laikā nākt tās samainīt. :)

  Visaizraujošākā nodarbība bija noslēgumā - atslēgu piekariņu veidošana: vispirms bērni uzzīmēja nelielu zīmējumu, kuru ielaminējām un tas bija piekariņa sākums; tad sekoja pirkstiņ veiklības darbs - uz diedziņa savērām pērlītes un taurenīšus, bet noslēgumā piesējām atslēgu riņķīti. Nu katram bērnam un audzinātājām ir savs unikālais un neatkārtojamais atslēgu piekariņš, kura gatavošana sagādāja vislielāko prieku.

 

Mēs, bibliotekāres, sakām lielu paldies par saņemtajiem ziediem un pateicības rakstiem un ceram uz tikpat aktīvu sadarbību arī nākamajā gadā! :)

Ziņu sagatavoja:

Galvenā bibliotekāre Evita

Tagi: tikšanās, Lizuma bibliotēka, Lizuma pagasta bibliotēka, Lizuma vidusskola