Šodien, šajā pavasarīgā gaisa un saules piepildītajā 23. marta dienā, viesos sagaidījām Lizuma vidusskolas 2. klasītes skolēnus ar audzinātāju Āriju.

Tā kā arī ar šo klasi tikšanās bija paredzēta  E-prasmju nedēļā, bet, diemžēl, ši tikšanās bija jāpārceļ, tad mūsu tikšanās sākumā bibliotekāre Ligita bērniem nedaudz pastāstīja  un parādīju nelielu īsfilmu par to, kā justies droši interneta vidē un kā rīkoties situācijās, kas liekas nepatīkamas vai nepieņemamas – par to ir droši jārunā ar pieaugušajiem (vecākiem, skolotāju).

Arī otrklasniekiem bibliotekāre Evita nolasīja īsu pasaku “Lieldienu pasaka par vīngliemezi” (pasakas lasījumu papildinot ar atbilstošiem attēliem), kura visiem likās ļoti interesanta, jo iepriekš nebija dzirdēta. Un turpinājumā ķērāmies pie piņķerīgā darba vārda vistiešākajā nozīmē – Lieldienu cāļu ar pūkainiem dzijas vēderiem veidošanas. Tā kā arī šie bērni jau  skolā bija sagatavojuši daļu no šiem darbiņiem, tad  mums atlika lielais pirkstiņveiklības un pacietības darbiņš – akurāti aptīt dziju ap kartona sagatavēm. Darbs tik tiešām nav grūts, bet atbildīgs gan, toties rezultātā tapa skaisti pūkainvēderaini cālēni par kuriem visiem bija ļoti liels prieks. :)

Tikšanās noslēgumā skolotāja un katrs bērns saņēma mazu Lieldienu dāvaniņu – čupačup-Zaķi. :)

Priecīgas Lieldienas visiem! :)

Ziņu sagatavoja:

Galvenā bibliotekāre Evita

Tagi: tikšanās, Lizuma bibliotēka, Lizuma pagasta bibliotēka, Lizuma vidusskola