Kaut arī aiz loga ir dubļi un margo smalks lietutiņš, mēs Lizuma bibliotēkā kopā ar Lizuma vidusskolas 1. klases bērniem gaidījām ziemu un Ziemassvētkus.

Šodien, kad mazie skolnieki bija viesos pie mums, bibliotekāre Ligita nolasīja interesantu pasaku ar labu vēstījumu par rūķiem “Rūķīšu vēstule”. Pasaka vēstīja par vienu mazu, mazliet ļaunu rūķīti, kurš gribēja izjaukt citu rūķīšu prieku, nozogot pergamentu, kurš bija jānogādā Ziemassvētku vecītim, bet, kā jau pasakā, viss beidzās laimīgi un uz nejauko rūķi neviens neturēja ļaunu prātu… tieši otrādi, visi saprata, ka rūķītis jutās vientuļš un tā iemesla dēļ darīja tās sliktās lietas, tādēļ visi gāja ciemos un parādīja, ka rūķītis nav viens, ka viņam nav jājūtas nevajadzīgam. Jauka pasaciņa pārdomām – uz ļaunu nav jāatbild ar ļaunu! J

Noklausoties šo pasaciņu un pārrunājot to, bērni kopīgi secināja – jo vairāk draugu, jo labāk. Bet, atgriežoties pie Ziemassvētku tēmas, bibliotekāre Evita piedāvāja bērniem pašiem izveidot savus labos, laipnos rūķīšus. Radošais darbiņš bērniem ļoti patika, it īpaši spožās labo domu pārsliņas, kuras bija jāpielīmē pie cepurītēm. Rezultātā tapa pieci laimīgi, skaisti rūķīši!

Ziņu sagatavoja:

Galvenā bibliotekāre Evita

Tagi: Tikšanās, Lizuma bibliotēka, Lizuma pagasta bibliotēka, Lizuma vidusskola