Šajā siltajā, bezsniega ziemas dienā Lizuma bibliotēkas telpas pieskandināja priecīgas bērnu čalas – pie mums viesojās mūzu mazie kaimiņi, 6gadīgo bērnu klasīte ar audzinātāju Sandru Klimoni un auklīti Ilzi.

Bibliotekāre Ligita bērniem nolasīja pasaku par pēdējo lapu un, noklausoties, šo pasaku, kopā ar bērniem nonācām pie secinājuma, ka tas arī ir īstais iemesls, kādēļ ziema ar balto sniedziņu vēl nav atnākusi… jo kaut kur kādam kokam zaros vēl ir lapas!

Turpinot sarunu par ziemu, bibliotekāre Evita pajautāja – kāds pēc bērnu domām izskatās koks ziemā? Izskanēja visdažādākie varianti – balts, sasalis, apsnidzis un spīdīgs. Un, tā kā variantu bija tik daudz, bibliotekāre ierosināja bērniem izveidot katram savu koku ziemas “apģērbā”. Par koka stumbru katrs bērniņš izmantoja savu plaukstiņas kontūru, kuru uz papīra apvilka un izgrieza, bet pēc tam sekoja pats interesantākais – bērni šos kociņus ietērpa baltās un spožās bumbiņās! Nu, kā jau ziemas kokam pienākas – būt spožam un gaišam! :) Bet, ak vai, cik skaists bija rezultāts – katra bērna darbiņš izcēlās ar kaut ko savu, nebija neviena vienāda kociņa. Skaisti! :)

Ziņu sagatavoja:

Galvenā bibliotekāre Evita

Tagi: Tikšanās, Lizuma bibliotēka, Lizuma pagasta bibliotēka, Lizuma vidusskola