Šodien, dūmakainajā 12.novembra dienā, Lizuma bibliotēkā viesojās Lizuma vidusskolas 2.klases skolēni ar audzinātāju Āriju Fijalu.

Tā kā novembris ir nozīmīgu valsts svētku mēnesis, tad šoreiz bibliotekāre Evita bērniem nolasīja teiku – Kā radusies Gulbenes pilsēta – bet, pirms teika tika nolasīta, no bērniem izskanēja dažādas versijas par to, kā varētu būt radusies Gulbene. Interesantie varianti, tiešām, bija jaunu teiku cienīgi, piemēram, pilsēta ir iznirusi no gulbju pilnas upes, vai arī - liels gulbis nolaidies uz zemes un pārvērties par pilsētu. :) Vēlāk sekoja īsts pārbaudījums klases spējai sadarboties un komandas darbam – skolēniem kopīgi bija jāsaliek Gulbenes novada ģerboņa puzle… jāuzteic mazie bērni, jo viņiem šis darbiņš padevās ļoti labi un raiti!

Divreiz veiksmīgi saliekot puzli, skolēni noklausījās nelielu stāstiņu par visiem četriem gadalaikiem, pēc kura noklausīšanās, visi noskaidrojām – kuros gadalaikos visiem mums ir svētki - lielākā daļa bērnu savas jubilejas svin ziemas mēnešos, bet vismazāk – rudenī. Un, tā kā “ziemas bērnu” bija visvairāk un visi ar skumīgām actiņām paziņoja, ka ļoti gribot sniegu, tad bibliotekāre piedāvāja izkustināt mazos, veiklos pirkstiņus un uzveidot dzīvnieciņu, baltu un pūkainu kā ziemas sniegs, aitiņu - kas zin’, varbūt tādējādi nebūs tik ilgi jāgaida un sniedziņš drīzāk sāks snigt un iepriecinās mazos bērnus. Ai, cik skaistas aitiņas visiem sanāca! :)

Viesošanās noslēgumā bibliotekāre pateicās skolēniem par Karjeras nedēļas zīmējumiem par tēmu “Mana tēta/ vectēva nodarbošanās” un pasniedza diplomu un nelielas dāvaniņas ar vēlējumu – lai radošās idejas lido un virmo ap bērniem visu laiku, gluži kā uzdāvinātie zīmuļi!

 

Pirms atvadīšanās, bibliotekāre aicināja bērnus, kad viņiem ir vēlēšanās un laiks, piebiedroties un palīdzēt pabeigt rudens koku, lai varētu izveidot sēriju “Gadalaiku koki”.

 

Paldies Intai, ka “izglāba” un iemūžināja visu fotogrāfijās! :)

Ziņu sagatavoja:

Galvenā bibliotekāre, Evita

Tagi: Tikšanās, Lizuma bibilotēka, Lizuma vidusskola