“Lode kritienā bija atrāvusies no turekļa un gulēja savrup ieplaisājusi, saskrambāta un ar dzeltenu krāsojumu, kas savā ziņā mazliet atgādināja jūras mīnas, kādas viņš bija redzējis filmās. Tamāšs piesardzīgi pastiepa roku un pieskārās tai, viegli vieglītiņām. Viņam tā šķita silta. Ne svelmaini karsta, bet silta kā āda, it kā tā būtu dzīva. Joprojām varēja samanīt brīdinājuma plāksnīti, melnu uz dzeltena, par spīti skrambām un betona putekļiem.”

Veca armijas hospitāļa drupās Ungārijas ziemeļos divi romu jaunieši meklē aparatūru vai ieročus, ko varētu pārdot. Viņi atrod vairāk, nekā bija cerējuši, un viņu ierosinātā ķēdes reakcija draud uzspridzināt un pārvērst pīšļos dzīvi ļoti daudziem cilvēkiem – tostarp arī Dānijas Sarkanā Krusta medicīnas māsai Nīnai Borgai.

 


Lēne Koberbēla un Agnete Frīsa ir dāņu rakstnieces, kuras kopīgi radījušas kriminālromānus par Nīnu Borgu. A. Frīsa pēc izglītības ir žurnāliste, un L. Koberbēla raksta grāmatas kopš piecpadsmit gadu vecuma. Viņu pirmais romāns “Zēns koferī” tulkots vairāk nekā 27 valodās; tas ierindojies dažādu valstu bestselleru topos un ieguvis vairākas literārās balvas, tostarp Haralda Morgensena balvu par gada labāko dāņu trilleri. 

Tagi: Kriminālromāni, Detektīvromāni, Spriedzes romāni, Trilleri, Dāņu literatūra, L.Koberbēla, A.Frīsa