Jaunie lasītāji skaļi smiesies, lasot šo aizraujošo un jautro grāmatu, ko sarakstījis un ilustrējis bērnu, it īpaši pamatskolas skolēnu, iemīļotais rakstnieks Deivs Pilkijs.

IEPAZĪSTIETIES AR KAPTEINI APAKŠBIKSI!
Viņa patiesā identitāte ir TIK noslēpumaina, ka viņš PATS nezina, kas viņš ir!
Kurš gan ir drosmīgākais, attapīgākais, skaistākais un stiprākais? Protams, – supervaronis. Vismaz visi līdz šim zināmie varoņi tādi bija. Kā tu domā, vai arī Kapteinis Apakšbiksis tāds ir? Mini trīs reizes!

Kad abi neciešami palaidnīgie draugi Džordžs un Herolds uzzīmēja komiksus par Kapteini Apakšbiksi, viņiem pat prātā neienāca, ka tiešām SASTAPS savu supervaroni. Tērpies apakšbiksēs un ietinies sarkanā aizkarā, plikpaurainais Kapteinis dodas glābt pasauli...

Kad Deivs Pilkijs mācījās sākumskolā, viņš vienmēr iekūlās nepatikšanās, jo dzina jokus, apcēla citus bērnus un zīmēja muļķīgus komiksus. Otrajā klasē viņš izdomāja savu vispopulārāko (vai arī nepopulārāko) personāžu – KAPTEINI APAKŠBIKSI!
Deiva skolotājs viņam sacīja: “Tev vajadzētu saņemties un uzvesties labāk, jo visu atlikušo mūžu taču nesēdēsi, sacerot tās muļķīgās grāmateles!”
Taču Deivs nebija no īpaši paklausīgajiem un kļuva par rakstnieku un grāmatu ilustratoru.
Autors ir ieguvis vairākas literārās balvas un plašu popularitāti bērnu auditorijas vidū.

Visiem, kuri spēj uzzīmēt kaut vai pašu vienkāršāko zīmējumu, noteikti patiks
Pilkija izdomātā vienkāršā animācijas tehnika MULT-E-NĪTE (FLIP-O-RAMA), kas dod iespēju lasītājam pašam izveidot šķietami kustīgus attēlus.

Tagi: Bērnu literatūra, Bērnu grāmatas, 7+ vecumam, D.Pilkijs