Kristīnas Olsones noslēpumu pilnās grāmatas par Aladinu, Billiju un Simonu Zviedrijā ieguvušas vairākus apbalvojumus: pirmā grāmataStikla bērni” – Zviedrijas Radio balvu par labāko bērnu romānu 2013. gadā, otrā grāmataSudraba puisēns” – Zviedrijas Grāmatu žūrijas balvu par labāko romānu 9–12 gadus veciem bērniem 2014. gadā, kā arī ikgadējo Zviedrijas Grāmattirgotāju asociācijas balvu “Tava grāmata – tava izvēle”.

 

Durvis stāvēja pavērtas. Simona aizturēja elpu, pielavījās pie durvju spraugas un ielūkojās istabā. Sirds mežonīgi sitās. Mute bija izkaltusi, un meitene neuzdrošinājās ne acu pamirkšķināt. Ja vien viņa varētu…
Un tad Simona to ieraudzīja.
Ēnu uz grīdas.
Kāds tur patiešām stāvēja. Kāds, kas bija garš un meta milzīgu ēnu.

Tuvojoties Lieldienām, Simona nevar vien sagaidīt, kad varēs pavadīt nedēļu kopā ar vecmāmiņu Ohusā. Bet kaut kas ir atgadījies gan ar vecmāmiņu, gan viņas māju. Vecmāmiņa ir nogurusi un domīga. Un Simona Nopūtu istabā dzird čīkstošus soļus. Lielās akmens skulptūras dārzā nepārtraukti pārvietojas... Bet no kurienes nāk mistiskās balsis, kas dzirdamas kasešu atskaņotājā? Balsis, kas lūdz Simonu pasteigties, pirms ir par vēlu.
Simona kopā ar draugiem Billiju un Aladinu mēģina atrisināt mīklu.

Tagi: Bērnu literatūra, Zviedru literatūra, 9+ vecumam, K.Olsone