Šodien, 5. decembrī, Lizuma bibliotēkā viesojās Lizuma vidusskolas 1.klase.

Ziemassvētku brīnumzeme bibliotēkā, jā, tāda ir uzburta Lizuma bibliotēkā un to uzburt palīdzēja mazie pirmklasnieki.

Bērni ieradās ciemos, turpinot pagājušajā gadā aizsākto draudzību. :) Un šoreiz brīnumzemē mēs noskaidrojām - kas ir ziemas vēstneši, kas ir Ziemassvētki un kādi pienākumi ir pašiem bērniem, kā arī, kas ir atbildīgi par to, lai Ziemassvētki Būtu? Par ziemas vēstnesi visi, kā viens, nosauca sniegu...bet, pie šīs tēmas vēl atgriezīsimies, tagad par Ziemassvētkiem.

Pirmklasnieki ļoti pārliecinoši sacīja, ka viņu pienākumi ir būt paklausīgiem, iet uz skolu un mācīties, kā arī, palīdzēt vecākiem mājas darbos. Tomēr, par to, kas ir atbildīgs, lai Ziemassvētki Būtu, visu viedoklis mazliet atšķīrās...saprotams, Salavecītim ir vislielākā loma, bet bez viņa ir arī čaklie rūķīši, ziemeļbrieži...un vēl, izlasot pasakas "Ziemassvētku cepumi" un "Rūķīšu vēstule", sapratām, ka liela loma ir arī mazajiem eņģelīšiem - prečziņiem, kas ir atbildīgi par rotaļlietām lielajā noliktavā, eņģelīšiem - konditoriem, kuru pienākums ir izcept gardum gardos Ziemassvētku cepumus, kā arī, baltajam gulbim, kurš Salavecim nogādā lielo, rūķīšu sagatavoto, pergamentu ar bērnu vēlmēm... Ak vai, cik daudz atbildīgo, lai Ziemassvētki Būtu.

Tad nu tagad atgriežamies pie sniega... Runājot ar bērniem, vienojāmies, ka bez sniega nu nekādi nevar būt ziema, kur nu vēl Ziemassvētki, tādēļ, lai mudinātu sniega mākoņus mūs apdāvināt ar mīkstu sniega segu, mēs veidojām interesantas, netradicionālas sniegpārsliņas. Mūsu sniegpārsliņu darbnīca bija atvērta! Ak, ar kādu prieku un aizrautību mazie strādāja...laikam, jau ļoti kārojās pēc sniega...un rezultāts bija patiešām jauks un skaists! :) Tagad tik atliek gaidīt, kad mūsu vēlmes nonāks līdz Ziemassvētku ciemam mākoņos un tas sāks snigt! Pacietīgi gaidām.... :)

Ziņu sagatavoja:
Evita

Tagi: Pasākums, Ziemassvētki, Lizuma pagasta bibliotēka