Gatavojoties Eiropas Operas dienai, Latvijas Nacionālā opera rīko konkursu jauniešiem „Ceļojums uz operu” Latvijas Nacionālā opera starptautiskās Eiropas Operas dienas ietvaros aicina vidusskolu 9.-12. klašu skolēnus piedalīties vēl nebijušā konkursā „Ceļojums uz operu”. Tā galvenā balva ir ceļojums divām personām uz saulaino Itāliju.

Pēc diviem mēnešiem, 10.maijā Eiropā svinēs starptautisko Operas dienu, kuras devīze šogad ir „Ceļojums uz Operu” (Journey to the Opera). Latvijas Nacionālā opera šajā ceļojumā uz operu aicina 9.-12. klašu skolēnus. Jaunajiem skatītājiem būs iespēja piedalīties vēl nebijušā konkursā, kur galvenā balva ir ceļojums divām personām uz operas dzimteni - Itāliju.

 

Konkursa „Ceļojums uz operu” norises laiks ir no 13. marta līdz rezultātu paziņošanai 9.maijā.

  1. Pirmajā kārtā katram pretendentam jāatbild uz konkursa jautājumiem par Latvijas Nacionālo operu un operas mākslu LNO mājas lapā http://www.opera.lv/lv/izglitiba/celojums-uz-operu . Trīsdesmit labākie pirmās kārtas dalībnieki piedalīsies otrajā kārtā.
  2. Otrajā kārtā – eseju konkursā par Žorža Bizē operas „Karmena” izrādi, kuru finālisti būs aicināti noskatīties 13. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā.

 

Konkursam iesniegtos jauniešu darbus vērtēs Latvijas Nacionālās operas izvēlēta žūrija Latvijā pazīstamu operas žanra speciālistu, muzikologu un mūzikas žurnālistu sastāvā. Trīsdesmit labākās esejas būs publicētas Latvijas Nacionālās operas mājas lapā, kur par savu favorītu ikviens varēs nobalsot interneta balsojumā.

 

Latvijas Nacionālā opera jauniešiem dos iespēju ne tikai izbaudīt muzikālo ceļojumu, kas sākas brīdī, kad operas zālē izdziest gaismas, bet arī galvenajā balvā iegūt ceļojumu divām personām uz operas dzimteni Itāliju, kuru saņems divu labāko eseju autori. Pieciem labākajiem dalībniekiem Latvijas Nacionālā opera piešķirs veicināšanās balvas.

 

Nolikums un plašāka informācija par konkursu „Ceļojums uz operu” pieejama Latvijas Nacionālās operas mājas lapā http://www.opera.lv/lv/izglitiba/celojums-uz-operu . 

 

 

Eiropas Operas dienas notiek kopš 2007. gada. To mērķis ir piesaistīt jaunas auditorijas, svinot operas mākslas svētkus un sveicot visus šī izcilā un daudzveidīgā žanra veidotājus. Opera ir unikāls mākslas veids, kas pārkāpj gan nacionālās, gan valodas barjeras. Šogad Eiropas operas diena tiks atzīmēta jau astoto reizi. Tajā piedalīsies vairāk nekā 70 operas un teātri no 19 valstīm. Plašāka informācija par Starptautisko Eiropas operas dienu atrodama šeit:

http://www.operadays.eu/en/participating-houses .

 

Konkursa sadarbības partneris ir A/S „Diena”, konkursu atbalsta tūrisma birojs „Relaks Tūre”. 

Ziņu sagatavoja:
Aiga Sprindža
LNO sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67073700, Mob. tālr.: + 371 25469588, E-pasts: prese@opera.lv

Tagi: konkurss, Itālija, 9.-12.klase, Latvijas Nacionālā opera