Simona Ārnstede (1967) ir diplomēta psiholoģe, kuras debijas romāns “Nepakļāvīgā” ar lieliskiem panākumiem izdots astoņās valstīs un tulkots vairākās valodās. Gan Zviedrijā, gan ārpus tās S. Ārnstedes darbi izpelnījušies neviltotu sieviešu mīlestību, jo viņas radītās varones ir nevaldāmas, pārgalvīgas un apburošas – tādas, kāda klusībā vēlētos būt ikviena romantiska sieviete.

1349. gads, Zviedrijas dienvidi. Karaļa labā roka, drūmais bruņinieks Markuss Jervens, gaida ierodamies sievieti, kas iepriecinās un sasildīs viņu šajā naktī. Taču kareivis atved pavisam citu – jauniņu meiteni, acīmredzami augstdzimušu, turklāt pilnīgi kailu. Tā ir Iliāna, kuras tēvam ir daudz iemeslu ienīst Markusu Jervenu, un beidzamais no tiem – Markuss nejauši noslepkavo viņa dēlu, Iliānas brāli. Draud sākties slaktiņš, taču tas nebūtu pa prātam karalim Magnusam Ēriksonam, kurš ieradies, lai gūtu dienvidu augstmaņu atbalstu.
Karalis, apspriedies ar savu daiļo sieviņu francūzieti Blānšu, pavēl Markusam precēties ar apkaunoto meiteni un samaksāt viņas vecākiem asinsnaudu par dēlu. Lēmums šķiet nepatīkams vienīgi līgavai un līgavainim. Markuss ir visā karaļvalstī pazīstams ar ātro un slepkavīgo dabu, viņu interesē bagātība un slava, nevis sievietes. Savukārt Iliāna... viņai ir pašai savi plāni, un laulības ar Markusu tajos nav paredzētas...

Tagi: Romantika, romāni sievietēm, S.Ārnstede