Svinot savu apaļo jubileju, Līga Blaua sev un lasītājiem sarūpējusi dāvanu – jau piekto sarakstīto grāmatu. Dzīves stāstos autore atklāj izcilu Latvijas kultūras personību dzīves līkločus.

 

Tā ir grāmata stāstu baudītājiem un ikvienam, kurš vēlas uzzināt vairāk. Pietuvoties likteņstāstiem, ieraudzīt leģendāras personības citā rakursā — kā cilvēkus, kuri tāpat sadzīvojuši ar savām vājībām un cīkstējušies ar kaislībām. Uzzināt to, kas palicis ārpus biogrāfisko šķirkļu skopajām rindām. Pa retam sagrūst kāds populārs mīts un rodas pa kādam jaunam stāstam. Galvenais un vienojošais — autore mīl savu stāstu varoņus un ļauj tos ieraudzīt un iemīlēt arī lasītājiem. Noskaņu palete veidojas bagātīga — no atturīgiem pasteļtoņiem līdz spilgtām, košām krāsām brīvos triepienos. Katrs stāsts uzrunā savā neatkārtojamā veidā, kādu tam piešķir rakstītājas īpašais talants.

Lasītājam būs iespēja sastapt Rūdolfu Blaumani un sekot viņa precību nodomiem, kopā ar Jāni Jaunsudrabiņu nokļūt Vēja ziedu tapšanas vietā un cilvēkos, sastingt, uzzinot par Stalšēnu traģēdiju, viesoties Antas Klints viesībās, ieraudzīt Veltu Līni ģimenē un uz skatuves, lasīt burvīgu mīlestības stāstu 25 vēstulēs. Vēl daudzi stāsti un cilvēki gaida savus lasītājus Līgas Blauas jaunajā grāmatā.   

Tagi: Daiļliteratūra, Memuārliteratūra, biogrāfiski apraksti, LBlaua