Lai uzzinātu bibliotekāra profesijas noslēpumus, Projektu nedēļas ietvaros 2012. gada 6. martā Līvānu novada Jaunsilavu bibliotēku apmeklēja Līvānu 1. vidusskolas 7.b klases skolēni un skolas bibliotēkas vadītāja Silvija Siliņa.

   & nbs ; Lai uzzinātu bibliotekāra profesijas noslēpumus, kā arī iepazītos ar bibliotēkas struktūru un noteikumiem, Projektu nedēļas ietvaros 2012. gada 6. martā Līvānu novada Jaunsilavu bibliotēku apmeklēja Līvānu 1. vidusskolas 7.b klases skolēni un skolas bibliotēkas vadītāja Silvija Siliņa.

     Bērni dzirdēja bibliotēkas vadītājas stāstījumu par Jaunsilavu bibliotēkas vēsturi, tika iepazīstināti ar principiem, pēc kuriem vadoties, grāmatas tiek izvietotas plauktos, bērni uzzināja to, ka katrai grāmatai plauktā ir stingri noteikta vieta pēc tematiskā un alfabētiskā dalījuma.

     Tika aplūkotas arī atšķirības starp dažāda profila bibliotēkām.

     Ekskursijas dienā bibliotēkā bija aplūkojama izstāde „Apsveikumu atklātnīšu mozaīka. 8. marts.”   

     Skolēni bija sagatavojuši un uzdeva arī jautājumus. Viņi interesējās, cik gadu jāmācās par bibliotekāru, kas šajā profesijā ir visgrūtākais utt.

     Lai lauztu stereotipus, ieraudzītu, kāds ir grāmatas ceļš pie lasītāja, ko nozīmē periodikas aprakstīšana, kā top bibliotēkas E-katalogs un kā tajā prasmīgi meklēt informāciju, kāda ir bibliotekāra darbadiena u. c., apmeklējiet bibliotēku, nāciet ekskursijās!

     Uz tikšanos bibliotēkā!

Ziņu sagatavoja:
Jaunsilavu bibliotēkas vadītāja Ligita Iesalniece.