Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Latgaliskais – daļa no latviskā” ietvaros 26.oktobrī plkst.13.30 Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks tikšanās ar rakstnieci Ingu Ābeli, populāro romānu “Klūgu mūks” un “Duna” autori.

 Rakstnieces Ingas Ābeles romāns "Klūgu mūks" ir stāsts par  Latgales latviešu baznīckungu un pirmo latgalieti lidotāju, par cilvēka izvēli dzīvē, par sirds un saprāta pretstatu, par grēkiem un piedošanu. Galveno varoņu prototipi ir Francis Trasuns - katoļu priesteris, teoloģijas maģistrs, ievērojams valstsvīrs un sabiedrisks darbinieks, kam 2014. gadā atzīmēja 150 gadu atceri un lidotājs Jezups Baško. Romānā atpazīstami, kā Francis Sebalds un viņa brāļadēls Jezups Sebalds jeb Mazais Jezups.

Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" iekļautais Ingas Ābeles romāns "Duna" vēsta par 1949. gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Galvenā varoņa Rīgas hipodroma bijušā sacīkšu braucēja Andrieva Radviļa liktenis cieši savijas ar zirga - sugas rikšotāja likteni romānā “Duna” un parāda, ka laikmeta grieži samaļ gan cilvēkus, gan dzīvniekus.

Aicinām apmeklēt tikšanos ar Ingu Ābeli!

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne


Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: tikšanās, Inga Ābele, Valsts kultūrkapitāla fonds, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, Klūgu mūks, Valsts Kultūrkapitāla fonda projekts, Duna