Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā, Pilsētas svētku ieskaņā, 21. jūlijā tika atvērta izstāde “ Līvānu stikls mūsu mājās”, kurā izstādīti līvāniešu mājās esošie Līvānu stikla fabrikas izstrādājumi. Uz izstādes atvēršanu bija atnākuši arī bijušie stikla fabrikas darbinieki.

Izstādes atvēršana noritēja emocionāli piesātinātā gaisotnē – nostaļģiski skumjais klātesošo  noskaņojums par zaudēto mijās ar smiekliem atceroties “ stiklinieka laikus”. Bijušie Līvānu stikla fabrikas darbinieki uzreiz pievērsa uzmanību divām stikla krūzītēm ar jautājumu – “kā pie jums nonākušas krūzītes no Kuveitas šeiha pasūtījuma?” Atbilde bija vienkārša – no līvāniešu kolekcijām! Skanot jautriem smiekliem, kāds apgalvoja ka “žoga produkcijai” esot iestājies nozieguma sastāva noilgums, bet atgādināja, ka stikla fabrikas direktors  kādreiz esot teicis, ka katram stikla fabrikas strādniekam mājās esot jābūt stikla produkcijai, bet, ja noķeršot tirgojoties…Bijušās darbinieces stāstīja par skarbo caurlaižu sistēmu padomju laikā, jo pilsētā bija daudz vāžu un glāžu kārotāju, bet skaistos izstrādājumus sūtīja uz plašo Padomju Savienību un Līvānu stiklu nopirkt nevarēja.

Savās atmiņās par darbu stikla fabrikā un nepiepildītiem  nākotnes nodomiem saistītiem ar stikla mākslu kavējās mākslinieks Raimonds Vindulis un bija pārliecināts, ka Līvānu stikls atdzims jaunā veidolā, kam piekrita arī bijušais Līvānu stikla fabrikas darbinieks Kārlis Bogdans, stāstot, ka vēsturiski Līvānu stikls ir gan mainījis savu ražošanas vietu, gan bankrotējis, bet spītīgi, kā Fēnikss no pelniem, atdzimis, lai turpinātu stikla  ražošanas tradīcijas.

Aicinām apmeklēt izstādi “Līvānu stikls mūsu mājās” Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā!

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne


Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Izstāde, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, Līvānu stikla fabrika, stikls