Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā Straumes zālē no 21.jūnija atvērta izstāde “No Līgām līdz Jāņiem”, kas veltīta Līvānu novada iedzīvotājiem, viesiem, un īpaši Līgām un Jāņiem, vasaras saulgriežu svētkos.

Līgo svētki ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem, vasaras saulgriežu svētki, kas tiek svinēti dienā, kad ir visgarākā diena un visīsākā nakts. Līgo svētku pamatā ir pagāniskās tradīcijas, kas saistītas ar zemes auglību, zemkopību un saules kultu.

Izstādē apskatāmas līvānieša KĀRĻA BOGDĀNA privātkolekcijas atklātnes un etiķetes, kas veltītas Līgo tematikai. 

Apsveicot radus, draugus, kolēģus, agrāk bija pieņemts, uz Līgo svētkiem sūtīt atklātnītes. Bet laiks uzliek savu zīmogu visam arī tad, ja cenšamies no tā izvairīties. Pastkartes visu 20. gadsimtu bija ne vien populāra sabiedrības komunikācijas forma, bet arī tās vērtību un dzīves stila atspoguļotājas, kas raksturo sava laika ideālus.

Līdzās atklātnīšu kolekcijai izstādē apskatāmas Līvānu fotogrāfa JĀŅA MAGDAĻENOKA, kā arī viņa meitu RASAS un MĀRAS MAGDAĻENOKU oriģināldarbi - fotogrāfijas, kas atspoguļo mūsdienu Līgo un Jāņu svinēšanas tradīcijas.

Aicinām apmeklēt izstādi!

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne


Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Izstāde, Fotogrāfijas, fotogrāfs, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, atklātnes