2015. gada 23. aprīlī 10.klases skolēni no Līvānu 1. vidusskolas un Līvānu novada vakara/ maiņu vidusskolas devās uz Rīgu uz Nacionālo bibliotēku. Karjeras dienu palīdzēja organizēt Līvānu novada Centrālās bibliotēkas metodiķe E. Sēnala un Līvānu novada Skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja S. Siliņa.

 

    Karjeras dienā tikāmies ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studentiem un pasniedzējiem, kuri ir piedalījušies starptautiskās konferencēs. Patīkami pārsteigti bijām, kad par mācību procesu fakultātē stāstīja 3. kursa students Līvānu 1. vidusskolas absolvents Ronalds Glaudāns. Sociālo zinātņu fakultāte sagatavo speciālistus ar vispusīgām zināšanām, kas paver iespējas strādāt dažādās iestādēs, arī bibliotēkās.

     Ekskursijas laikā pabijām Nacionālās bibliotēkas Bērnu nodaļā, Audiovizuālo ierakstu studijā, Digitalizācijas nodaļā. Apskatījām Krišjāņa Barona Dainu skapi, grāmatu sienu ar 18. gadsimta grāmatām, pirmo Vecā Stendera izgudroto veļasmašīnu un milzu globusu, kuru arī esot izveidojis Stenders.

    Karjeras dienu galvenais ieguvums ir  lieliskā iespēja iepazīt Nacionālo bibliotēku „no iekšpuses” kā lielu, sarežģītu organismu  un  satikt dažādo profesiju pārstāvjus – bibliotekārus, ekonomistus, datorspeciālistus u.c., kas nodrošina tās darbību  ikdienā.

    Sakām lielu paldies Līvānu 1. vidusskolai un Līvānu novada vakaru/ maiņu vidusskolai par transporta pakalpojumu apmaksu.

 

 

Ziņu sagatavoja:

Katrīna Zorkina , Līvānu 1. vidusskolas 10.b klases skolniece