18. aprīlī plkst. 11.00 lasīšanas eksperti tika aicināti uz Līvānu novada Centrālo bibliotēku, kur notika „Bērnu un uniešu žūrijas – 2014” noslēguma pasākums „Kopā lasīt ir jautri!”

Bērnu žūrijas eksperti no Līvānu novada bibliotēkām gandrīz gada garumā vērtēja „Bērnu un jauniešu žūrijas – 2014” grāmatu kolekciju. Noslēguma pasākums „Kopā lasīt ir jautri!” pulcēja ekspertus no Līvānu novada Centrālās bibliotēkas (LNCB) Bērnu literatūras nodaļas, LNCB Jaunsilavu bibliotēkas, LNCB Rīta bibliotēkas, LNCB Rožupes bibliotēkas un LNCB Rudzātu bibliotēkas.

Bērni iejutās grāmatu varoņu pasaulē, sniedza muzikālus priekšnesumus un mēģināja atminēt, no kuras grāmatas ir priekšā lasītais fragments. Īpaši priecēja Dāvida Rubena Aspazijas un Raiņa karogu prezentācija, kura bija sagatavota “Plašā Apvāršņa konkursam”.

Pēc komandu priekšnesumiem notika lielais noslēguma konkurss. Bērni veica dažādus radošus uzdevumus. Katrai komandai bija jāsavāc maksimāli daudz punktu, kurus pēc tam saskaitīja žūrija. Uz lielo balvu ar vienādu punktu skaitu pretendēja divas komandas  – Jersikas un Līvānu. Tā kā Jersikas ekspertiem bija sagatavots īpašs priekšnesums,  žūrija nolēma ceļojošo balvu – „Pūci” piešķirt Jersikas komandai.

Ar pateicību par augsti profesionālu, aizrautīgu un pašaizliedzīgu darbu ar bērniem un jauniešiem, par lasītprieka veicināšanu un piedalīšanos karnevāla gājienā „Gribu iet uz bibliotēku!” un „Bērnu žūrijas – 2014” aktivitātēs tika apbalvotas Līvānu novada bibliotēku vadītājas Skaidrīte Brūvere, Ligita Iesalniece, Maija Jasinska un Vera Pabērze.

 

Lai lasītprieks nepazūd un grāmatu lasīšana bērniem un jauniešiem kļūst par vienu no stilīgākajām nodarbēm!

 

 

 

Ziņu sagatavoja:

Margita Mālniece


Līvānu NCB Bērnu literatūras nodaļas vadītāja