17.oktobra pēcpusdienā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas „Straumes” zālē skatītāju vērtējumam tiks nodota Indras Celmiņas personālizstāde „Mirkļa pieskāriens.”


Uz savas izstādes atklāšanu tālo ceļu no Jūrmalas bija mērojusi arī pati foto māksliniece, kas gan spītīgi apgalvoja , ka saukt viņu par mākslinieci vēl esot pāragri.Kas attiecas uz fotografēšanu - sāku pirms pieciem gadiem. Nekādā ziņā neesmu profesionāla fotogrāfe. Tas ir mans hobijs, kas dod pozitīvas emocijas un rada prieku. Ja izdodas uzņemt labu bildi, tā ir brīnišķīga piepildījuma sajūta. Reizēm varu staigāt un fotografēt stundām ilgi, bet lielāko daļu bilžu pēc tam izdzēšu, jo nekas nepatīk. Nav izdevies noķert īsto mirkli. Bet reizēm, īpaši agros pavasara rītos, kad staigāju ar suni, un ir brīnišķīga gaisma, sanāk arī labas bildes, kas man dod prieku, un varu tās apskatīt drūmos rudens vakaros”, pasākuma dalībniekiem teica Indra.

Tikšanās ar autori izvērtās par sirsnīgu un jauku pasākumu, jo Indras vārds līvāniešiem nav svešs, viņa ir savējā, saistīta ar Līvāniem vairāk kā piecpadsmit gadu garumā.

Tagad Indra ir jūrmalniece, sākumskolas „Taurenītis” bibliotekāre, kas brīvajā laikā pievērsusies fotogrāfijai. Jāpiekrīt Indras pirmās izstādes Dubultu bērnu bibliotēkā  iniciatores  Inguna Radziņas teiktajam:” Indra prot noķert kadrus – ja kādam Dievs ir devis fotografēt, tad tā ir viņa.”

Visi izstādē apskatāmie  darbi  ir saistītas ar dziļām personiskā emocijām, un katra fotogrāfija ir vērtīga ar to, ka tajā atklājas personiska notikuma vai parādības uztvere. Veidojot šo izstādi,  Indra izvēlējusies dabas ainavas.

Vakara gaitā Indra stāstīja par to, kā tapušas dažnedažādās fotogrāfijas, uzsverot, ka  ainavas izskats un noskaņa nemitīgi mainās un pats grūtākais ir saredzēt tās fotogrāfisko vērtību.

Mākslinieci bija ieradušies sveikt gan viņas draugi, gan talanta cienītāji.

Paldies fotogrāfei, paldies pasākuma dalībniekiem

Aicinām izstādi apmeklēt ikvienu, īpaši Indra gaida savus bijušos kolēģus, draugus, paziņas.

 

Ziņu sagatavoja:
E. Sēnala,

LNCB direktores vietniece