27. aprīlī plkst. 11.00 lasīšanas eksperti tika aicināti uz Līvānu novada Centrālo bibliotēku, kur notika „Bērnu un jauniešu žūrijas – 2012” noslēguma pasākums „Lasīt ir stilīgi!”

Bērnu žūrijas eksperti no Līvānu novada bibliotēkām gandrīz gada garumā vērtēja „Bērnu un jauniešu žūrijas- 2012” grāmatu kolekciju. Noslēguma pasākums „Lasīt ir stilīgi!” pulcēja piecu Līvānu novada bibliotēku ekspertus gan no Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas, gan LNCB filiālbibliotēkām- Jaunsilavas, Rīta, Rožupes un Rudzātu bibliotēkām.

Pasākumu vadīja Grāmatu kode, kuru no saldā pavasara miega iztraucēja skaļais troksnis tik pierastajā bibliotēkas klusumā.

Bibliotēku komandas bija sagatavojušas fragmentus no sev tīkamākajām kolekcijas grāmatām un iejutās grāmatu varoņu pasaulē. Bērni veica arī dažādus radošus uzdevumus. Katrai komandai bija jāsavāc maksimāli daudz punktu, kurus pēc tam saskaitīja žūrija. Šoreiz visvairāk punktu ieguva Līvānu ekspertu komanda.

Ar atzinības rakstu par augsti profesionālu, aizrautīgu un pašaizliedzīgu darbu ar bērniem un jauniešiem, par lasītprieka un radošuma veicināšanu un piedalīšanos „Bērnu žūrijas- 2012” aktivitātēs tika apbalvotas Līvānu novada bibliotēku vadītājas Skaidrīte Brūvere, Ligita Iesalniece, Maija Jasinska un Vera Pabērze.

Pasākuma noslēgumā notika Zibakcija “Lasīsim kopā!” Par spīti sliktajiem laika apstākļiem, pasākuma dalībnieki devās ārpus telpām un lasīja žurnālus, tā piesaistot garāmgājēju un garāmbraucēju uzmanību skaistajai bibliotēkai un lasīšanas priekam.

Ceram, ka pasākums varētu kļūt par labu tradīciju un vietu, kur satikties visiem Līvānu novada lasošajiem bērniem un kopīgi nosvinēt ikgadējo lielo lasīšanas maratonu.

Lai lasītprieks nepazūd un grāmatu lasīšana kļūst par vienu no stilīgākajām nodarbēm bērniem un jauniešiem!

Īpašs paldies SIA Paula -3 par garšīgo kliņģeri.

Ziņu sagatavoja:
Margita Mālniece,
LNCB Bērnu literatūras nodaļas vadītāja