No 22. jūlija Līvānu novada Centrālās bibliotēkas „Straumes” zālē skatāma Aļņa Stakles fotogrāfiju izstāde „Nekā personīga.”

 

Izstādē eksponētas 11 melnbaltās fotogrāfijas, kas stāsta par  autoru un vidi, kurā mākslinieks uzturas. Izstādei nav konkrēta vēstījuma, velti tur meklēt arī kādu paslēptu nozīmi. Ir ironija, ir absurds, ir spēle, ir sevis apzināšana, varbūt pat  provokācija.

Izstāde būs eksponēta līdz oktobra vidum.

Alnis Stakle ir bijušais līvānietis, viens no nedaudzajiem starptautisku ievērību guvušiem jaunās paaudzes  fotomāksliniekiem, kurš izstādēs piedalās no 1998. gada. Plašākai sabiedrībai mākslinieks pievērsa  uzmanību ar personālizstādi 2006. gadā Oksfordā. Stakle ir 2006. gadā nekustamo īpašumu uzņēmuma SIA Latio organizētās  Latvijas fotogrāfijas  Gada balvas laureāts. 2009. gadā izdevniecības Neputns sērijā „Studijas bibliotēka” iznākusi Alises Tīfentāles grāmata „Alnis Stakle.”

2011. gadā  Alnis Stakle uzvar vadošajā pasaules fotomākslas konkursā  "The Sony World Photography Awards"  kategorijā „Gada labākais arhitektūras fotogrāfs.” Balvu iegūst par sēriju „Lost Paris”, kas tapusi 2010. gadā Parīzē.

 

 

Ziņu sagatavoja:
Elga Sēnala,
LNCB direktores vietniece