Limbažos atvēra Latvijas leģendu sērijas jaunāko izdevumu - Limbažu Galvenajā bibliotēkā 27.11.2015.

Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) norisinājās apgāda Jumava grāmatu sērijas Latvijas leģendas jaunākā izdevuma atvēršanas svētki. Ar grāmatu sanākušos iepazīstināja tās sastādītāji - apgāda vadītājs Juris Visockis un rakstnieks Pāvils Raudonis. Tikšanos kuplināja arī vietēja mēroga leģenda - šī gada Austrumeiropas čempions driftā, limbažnieks Ivo Cīrulis kopā ar savu treneri un mehāniķi Jāni Diuru. - Mums Limbažos ir savi īpašie cilvēki, savi stāsti, ar kuriem lepojamies un kas arī būtu pelnījuši nokļūt šīs sērijas grāmatās, - pasākumu atklājot, sacīja LGB Klientu apkalpošanas centra bibliotēku informācijas speciāliste Aiga Evertovska.

 

Latvijas leģendu 5. izdevumā no mūspuses varoņiem ir Latvijas Kara flotes komandkapteinis Hugo Leg­zdiņš. Tāpat šajā darbā izstāstīta leģenda par Latvijas valsts himnu, kuras autors ir mūsu novadnieks Baumaņu Kārlis. P. Raudonis, kurš kopā ar Andreju Ēķi ir šādas grāmatu sērijas izdošanas idejas autors, atklāja, ka iedvesmojušies no Aleksandra Grīna Varoņu grāmatas. Līdz tam latviešiem teju iegalvots, ka viņu vidū nekādu varoņu nav bijis. Izrādās, ir! - Sapratām, ka arī tagad jauniešiem tāda ir vajadzīga, - teica P. Raudonis. Katrā grāmatu sērijas darbā aplūkots arī kaut kas no senākiem valsts laikiem, piemēram, par Nameju, Imantu Ziedoni, Sapņu komandu, leģendu par Latvijas karogu vai - kā jaunākajā izdevumā - par H. Legzdiņu un leģendu par valsts himnu. - Mums šķita, ka latviešu pašapziņai šādi stāsti nāk par labu. Cildinām to, ka mums ir pašiem savi dižie gari, un varbūt tādējādi arī visu Latviju veidojam labāku un lielāku, - Latvijas leģendu ieceri pauda P. Raudonis. Šobrīd rakstnieks darbojas Cinevillā, kur tiek uzņemta filma par Nameja gredzena leģendu.

 

Autosportists I. Cīrulis pastāstīja par savu aizraušanos ar drifta sacensībām, atklājot, kā līdz tām vispār nonāca. Pats sprieda, ka autosports, kurā viņš nokļuvis gluži nejauši, ir asinīs, jo viņa tēvs savulaik piedalījies kravas automašīnu rallijos. Jau sešas sezonas Ivo pavadījis šajā sporta veidā, kura izmaksas nav nekādas mazās. Ivo atbalstītāju vidū ir gan treneris un mehāniķis Jānis, gan ģimene, draugi un fani, tāpat daži vietējie sponsori. I. Cīrulis dalījās arī savos piedzīvojumos trasē. Kāda motivācija liek viņam neapstāties pie grūtībām? - Visa pamatā ir gribasspēks, mērķi, ko gribas sasniegt. Kad sezona beigusies, jūtams nogurums pēc visiem pārbraucieniem un sacensībām, bet pēc dažu mēnešu atpūtas nevaru sagaidīt, kad atkal varēšu startēt, - sacīja I. Cīrulis. Ļoti daudz par šo driftu Ivo iztaujāja Ju­ma­vas vadītājs. Pasākuma apmeklētāji rosināja Limbažu autobraucēju iekļaut nākamajā leģendu grāmatā, J. Visockis solījās kopā ar žūriju to apdomāt.

 

Līga LIEPIŅA

Laikraksts “Auseklis”