30. oktobra vakarā Limbažu Galvenajā bibliotēkā emocionālā un sirsnīgā gaisotnē norisinājās žurnālistes un literātes Gunas Rozes romāna “101.kilomerts – padomju kauna zona” atvēršanas svētki, ko rīkoja Limbažu novada pašvaldība sadarbībā ar LGB. Pirms tam šajā pašā dienā grāmata tika atvērta arī Ķirbižu Meža muzejā.


Izdevniecības Dienas Grāmata direktore Dace Sparāne-Freimane ievadā minēja, ka grāmata ir liels notikums gan tiem, kas neko nezina par Brīdagu un 101.kilometru, gan tiem, kas ir saistīti ar šo vietu.

 

Pati rakstniece atzina, ka grāmatu rakstījusi ar “sirds asinīm” un ieguldījusi milzīgu pētniecisko darbu, lai grāmata varētu tapt. “Daudzus dialogus priekšā izstāstīja fotogrāfijas. Dokumentālais ir kļuvis par literatūru un otrādi,” pastāstīja autore. Viņai bijis patiess prieks grāmatas atvēršanas svētkos sastapt klātienē tik daudzus cilvēkus, kas bijuši saistīti ar vietu, kas aprakstīta grāmatā, un kļuvuši par romāna tēlu prototipiem.

 

Pasākuma laikā grāmatas fragmentus lasīja rakstnieces draudzene, aktrise Aija Dzērve.

G.Roze pateicās par atbalstu grāmatas tapšanā Limbažu novada pašvaldībai, jo gāmata izdota ar pašvaldības un Valsts Kultūrkapitālā fonda finansējumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiga Evertovska
Limbažu Galvenās bibliotēkas
Klientu apkalpošanas centra bibliotēku informācijas speciāliste

 

Vairāk par grāmatas atvēršanas svētkiem Ķirbižu Meža muzejā lasiet laikrakstā “Auseklis”