4. janvārī notika maksātnespējīgās SIA Saules parks nekustamā īpašuma izsole Limbažos, Parka ielā 23, kurā pie jaunas ēkas bibliotēkai tika Limbažu novada pašvaldība. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Rožkalns, kurš piedalījās izsolē, ar rezultātu bija ļoti apmierināts.

Sākumā domāts, ka būs liela konkurence, bet bez pašvaldības izsolē piedalījās vēl tikai viena nekustamo īpašumu firma. Pašvaldība veica obligāto (šajā gadījumā 8000 latu vērto) izsoles soli, konkurents nesolīja neko, un tā novads īpašumu varēs iegādāties par 95 900 latiem. - Jānorēķinās, jāpagaida, līdz tiesa apstiprinās izsoles rezultātu. Tad būs jānovērtē un arī jāpārbūvē kādas telpas, - turpmāko ieskicēja G. Rožkalns. Viņš lēsa - ja arī telpu pielāgošanai būs nepieciešami 50 vai kaut vai 70 tūkstoši latu, pie bibliotēkas ēkas būs tikts salīdzinoši lēti.

 

Limbažu Galvenās bibliotēkas (LGB) direktore Dzintra Justa jutās gandarīta par notikušo. - Brīnumi notiek! - viņa secināja, atceroties, ka bibliotēka uz savu māju gājusi gadus 14. - Mūsu mērķis nekad nav bijušas gaisa pils, arvien esam savus sapņus pielāgojuši pašvaldības piedāvātajām iespējām. Tagad arī pielāgosim, - viņa teica. Direktore pastāstīja, ka ēkā paredzēts izvietot tikai Galveno bibliotēku. Bērnu grāmatu krātuve paliks līdzšinējās telpās, kas ir plašas, gaišas, ar labu ventilāciju. Pārvietojot to uz jauniegādāto ēku, abām bibliotēkām būtu krietni jāsaspiežas. - Gaida nopietns darbs telpu programmas izstrādē. Savu palīdzību piesolījis arī Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, - atklāja Dz. Justa. - Ja bibliotēku būtu veidojuši pirms 14 gadiem, mēs būtu bijuši vieni no pirmajiem valstī, tagad būsim vieni no pēdējiem. Bet tam ir arī savi plusi - varēsim pasmelties idejas no kolēģiem un nepieļaut viņu kļūdas, - viņa nosmēja. LGB direktore priecājās, ka jaunajās telpās beidzot sāksies normāls darbs, jo visu laiku bibliotēka darbojusies tādā kā pagaidu režīmā. Viss notiks vienā ēkā, nevis trijās kā šobrīd. Būs ērtāk gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Konkrētu laiku, kad bibliotēka varētu sākt savu darbību Parka ielā 23, viņa neņēmās nosaukt. Vispirms jāaptver nepieciešamie darbi.

Ziņu sagatavoja:
Regīna TAMANE
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts "Auseklis" Nr. 3 (9124) - 8.01.2013.

Tagi: Limbažu Galvenā bibliotēka, jauna ēka