Te apkopoti aizraujoši raksti par modes vēsturi visā tās priekšmetiskajā daudzveidībā — no Senās Ēģiptes līdz mūsdienu Krievijai. Grāmatu izdod apgāds “Jumava”, un tā būs nopērkama grāmatnīcās visā Latvijā.

Tie ir leģendāri modes dizaineri, mākslinieki, aktieri un citu izcili cilvēki, kas ir saistīti ar modi, saviļņojošie likteņstāsti, stāsti par modes radītājiem to visplašākajā nozīmē — no Koko Šaneles un Elzas Skjaparelli līdz mēmā kino un baleta zvaigznēm un mūsdienu bohēmai.

Mode nav vienkārši profesija un autora personiskais liktenis, tas ir iemesls pārdomām par mākslas likteņiem, par cilvēku likteņiem, par valstu likteņiem. Aiz katra raksta ir milzu interese pret dzīvi visās tās izpausmēs un mīlestība pret savu lietu un saviem varoņiem. Aleksandram Vasiļjevam, kurš jau sen ir kļuvis par pasaules pilsoni, nav vienaldzīgi, kā izskatās...

Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs paver lasītājiem spilgtu pasaules ainavu, kur savijās lietu un cilvēku likteņi.

Aleksandrs Vasiļjevs ir pazīstamais modes vēsturnieks, interjeru dekorators, scenogrāfs, populāru grāmatu un rakstu autors, izcils lektors un kolekcionārs. Dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā pārcēlās uz Parīzi. 25 pasaules valstīs A.Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām. Aleksandrs Vasiļjevs kā vieslektors lasa lekcijas par modes vēstures un skatuves dizaina tēmām 4 valodās daudzās pasaules koledžās un universitātēs, vada meistarklases un kursus Krievijas universitātēs un koledžās. Viņš ir daudzu grāmatu autors, strādājis par žurnālu Vogue un Harper's Bazzar krievu valodas izdevumu speciālo korespondentu Parīzē.

Arī Latvijā spilgtais modes mākslinieks sabiedrībai jau ir labi pazīstams. Vasiļjevs regulāri Rīgā viesojās ar savām lekcijām, kuras pulcē daudzus interesentus un ir ļoti labi apmeklētas. Pērn latviski tika izdota viņa grāmata “Es esmu modē”, kura ieguva nedalītas lasītāju simpātijas.

“Ļoti priecājos, ka esam aizsākuši ciešu sadarbību un manus tekstus varēs iepazīt plašāks ārzemju lasītāju loks, ka beidzot latvietes un latvieši, kas interesējas par modi, varēs to izzināt dziļāk un vispusīgāk.”

Aleksandrs Vasiļjevs

Tagi: bibliotēka, mode