Romāns “Jūras pūķa sala” (Con Rit, 2011) ir ekotrilleris, kurā mūžsens mīts top par īstenību, un tas sola spriedzes pilnu piedzīvojumu ikvienam tā lasītājam.
Vjetnamā kādas Halonas līča salas krastos izskalots milzīgs jūras dzīvnieks. Vietējais laikraksts publicē zvejnieku stāstījumu, ka dzīvnieks izskatījies tieši kā vjetnamiešu seno teiku jūras pūķis konrits, tomēr, pirms kāds pagūst pārbaudīt ziņas patiesumu, taifūns noslēpumaino radību aizrauj atpakaļ jūrā.
Kad jūras biologs un vides aktīvists Marti Ritola uzzina par vjetnamiešu atradumu, viņš nešaubās ne mirkli. Tam noteikti jābūt aizvēsturiskajam jūras simtkājim, kādi acīmredzot joprojām mīt jūras dziļumos. Marti ir pārliecināts, ka izmirstošas sugas aizsargāt ir iespējams, vienīgi tās izpētot. Tādai ekspedīcijai nepieciešams apjomīgs finansējums, taču — kurš ņemsies atbalstīt teiksmu pūķa meklēšanu?… Un — pat ja viņš spētu savākt līdzekļus — vai izpētīt bīstamās Halonas līča dzīles un tā īpatnējās kaļkakmens salas vispār ir cilvēka spēkos?

Tagi: aizvēsture