91 Latvijas bibliotēka līdz 2012.gada 21.maijam piedalās akcijā „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana”. Akcijas mērķis ir izcelt bibliotēkas nozīmi sabiedrības attīstībā kā neatņemamu mūsdienu informācijas resursu, kas sniedz plašas iespējas zināšanu apguvei, kultūru daudzveidības izzināšanai.

4. martā Laucesas pagasta bibliotēkā akcijas ietvaros notika pasākums „Pa Pasauli ar gaumi”.

Pasākumu atklāja populāras latīņamerikas dejas ča-ča-ča ritmi, dejotāju Anastasijas Laptevas un Sergeja Pipara izpildījumā.

Pēc jauku deju ritmiem pasākuma apmēklētāji iepazinās ar izglītojošo filmu par ceļojumiem pa pasaules mēroga ievērojamām un skaistām vietām, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

 

 Bibliotēkas vadītāja pastāstīja par UNESCO akciju un plānotiem  pasākumiem. Līdz ar to, pasākuma viesiem prezentēta īsfilma „Saules zeme Ēģipte” par  Ēģiptes tērpu, svētku, virtuves tradīcijām kā arī par Ēģiptes bagāto kultūras un vēsturisko daudzveidīgo mantojumu. Prezentācijā atskanēja daudz jaunu un interesantu faktu par Ēģipti.

          Savas zināšanās un  priekštatus par Ēģipti  pasākuma dalībnieki pārbaudīja erudītu spēle „Poļe čudes” (Brīnumu rats).  Spēlē piedalījās gan pieaugušie, gan jaunieši. Pirmajā trijotnē uzvarētāja Lilija Šostaka, otrajā – Jānis Žalnerčiks, trešajā – Andžejs Žalnerčiks. Lilija Šostaka uzvarēja arī spēles super finālā.

 

Pasākuma nobeigumā visi tika aicināti pie servēta ar dažādu valstu  virtuves ēdieniem galda.

Viesiem bija iespēja  izvēlēties un nogaršot ēdienus: Latvijas tradicionālo sklandrausi, ķirbju un ābolu salātu no poļu virtuves, krievu pankūkas un krievu saldo dzērienu „Sbitenj”, igauņu maizes zupu, ukraiņu „vareņiķi ar kartupeļiem”.

 

Vislielākās atsauksmes saņēma azerbaidžāņu virtuves dzēriens ”Nane Šerbeti, Baltkrievijas „Cibriki”, kartupeļu pankūkas afrikāņu gaumē. Par īpašo garšas niansi atzīmēta Bulgārijas virtuves uzkoda „ikri no ķiplokiem un valriekstiem”.

Ar gandarījumi pieņemts Jāņa Žalnerčika ģimenes mielasts „plate ukraiņu gaumē” un Lilijas Rasnačas stāstījums un cienasts – ebrēju tradicionālo svētku maize „Hāla”, kuru nedrīkst griezt ar nazi, bet jālauž pa gabaliņiem.

Jāatzīmē, ka Laucesas pagasta bibliotēkā ieplānotie vel daudz interesantu   pasākumu, lai mudinātu ne tikai bērnus un jauniešus, bet arī pieaugušos izprast pasaules un Latvijas dabas un kultūras mantojumu. Akcijas „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana” ietvaros Laucesas pagasta bibliotēka kopā ar lasītājiem veiks pētījumus ļoti interesanta jomā un salīdzinās Ēģiptes piramīdas un Latvijas dabā rādīto skudru pūzni.

Ziņu sagatavoja:
Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja
Viktorija Kvetkovska
Tālr. 6 5471034, bibl_laucesa@inbox.lv

Tagi: Laucesas biblioteka