2018. gada 10. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) notiks lekcija "Cigun. Veselības un ilgmūžības prakses". Ieeja bez maksas.


Ķīniešu medicīnā un cilvēka skatījumā centrālo lomu ieņem Ci (Qi, 气) jēdziens. Arī tradicionālā ķīniešu dzīvesziņa ietver sevī cigun aspektu, kas ir Ci-darbs. Pareizs dzīvesveids un Ci-darbs ļauj cilvēkam sasniegt kvalitatīvu ilgmūžību (changshou, 长寿) un nodarboties ar dzīvības audzināšanu jeb veidošanu (yangsheng, 养生). Cigun fiziskie un elpošanas vingrinājumi, kā arī iekšējās alķīmijas prakses dod iespēju transformēt savu ķermeni un kvalitatīvi mainīt ierasto piedzimšanas-izaugšanas-brieduma-novecošanas-nāves ciklu.


Maija Veide (MA) ar cigun praksi nodarbojas kopš 2005. gada. Visaizraujošākais tajā ir teorijas un prakses savīšanās kopā jeb teorijas pārbaudīšana un tālāk-veidošana caur personisko ķermeņa pieredzi. Šie personiskie pētījumi aizveda Maiju uz Ķīnu, kur viņa mācījās ķīniešu valodu. Kopš 2013. gada Maija pasniedz Džun Juaņ cigun Latvijā un citur, tulko cigun meistara Sju Mintana (Xu  Mingtang, 许明堂) lekcijas, apgūst un pēta Ķīnas tradicionālo medicīnu.
 
Papildu informācija:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Tālr.: 67716235

Tagi: Cigun