3. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Klusuma un meditācijas istabā (4. stāvā) tiks atklātas 2018. gada rudens un ziemas sezonas meditācijas nodarbības. Šī gada oktobrī plānoti pieci meditācijas pasākumi. Dalība bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots.

Trešdie a, 3. oktobris, plkst. 18.00 | Saruna "Meditācija kaislīgam aktīvas ikdienas cilvēkam" un meditācijas nodarbība (vada Ilmārs Latkovskis)


Pēc vasaras rudens nāk ar daudzu darbu un izaicinājumu gūzmu. Tāpēc aktualizējas arī jautājums par meditāciju u. c. garīgajām praksēm. Taču pamatoti var arī bažīties, vai tieši meditācijā es nepazaudēšu sevi, savu unikalitāti, savu vitalitāti? Kā neiekrist sevis pazaudēšanas slazdā? – tieši par to tiks runāts šajā nodarbībā.


Sarunas impulss būs šogad latviski izdotā T. Frika grāmata "Dziļā atmošanās". T. Friks izklāsta jautājumus par dziļo garīgo atmošanos saglabājot savu vitalitāti un unikalitāti: "Man ļoti patīk tas, ka esmu cilvēks."


Sarunas noslēgumā kopīga meditācija.


Ilmārs Latkovskis ir Lasāla Kontemplācijas skolas "Via Integralis" (Šveice) sertificēts kontemplācijas/meditācijas skolotājs.
 
Trešdiena, 10. oktobris, plkst. 18.00 | Saruna par Igora Kudrjavceva grāmatu "Dieva spēks Tev un Latvijai" un meditācija (vada Igors Kudrjavcevs)


Igora Kudrjavceva grāmatā "Dieva spēks Tev un Latvijai", kā norāda pats autors, ir nedaudz teorijas un pārsvarā meditāciju teksti. Grāmata rakstīta speciāli darbam mājās pašam ar sevi. Teksta lasīšanā paredzēti pārtraukumi, kad grāmata jāliek malā un jāturpina pašam meditēt. Galvenais grāmatā – tikt pie Dievišķā un virzīt šo Spēku apkārt, savai ģimenei, draugiem un Latvijai.  


Sarunas noslēgumā kopīga meditācija.


Igors Kudrjavcevs ir ārsts homeopāts, meditācijas un cigun skolotājs
 
Trešdiena, 17. oktobris, plkst. 18.00 | Saruna "Redzēt nākotni. K.O. Šarmera U teorija" un meditācija (vada Ilmārs Latkovskis)


Sarunas impulss būs šovasar latviski izdotā K. O. Šarmera grāmata "U teorija. Vadība no topošās nākotnes". Cilvēki paraduši uz nākotni raudzīties ar šodienas un pagātnes acīm. Kā nākotni ieraudzīt ar nākotnes acīm? K. O. Šarmera U teorija mūsu nākotnes redzējumu ved caur atvērtu prātu, atvērtu sirdi un atvērtu gribu.


Sarunas noslēgumā kopīga meditācija.


Ilmārs Latkovskis ir Lasāla Kontemplācijas skolas "Via Integralis" (Šveice) sertificēts kontemplācijas/meditācijas skolotājs.
 
Trešdiena, 24. oktobris, plkst. 18.00 | Daidzuija Makfilamija grāmatas "Budisms būtībā" prezentācija un meditācija (vada Elga Bridžina Rūsiņa un Ilmārs Latkovskis)


D. Makfilamija intuitīvais ievads "Budisms būtībā" ir lieliska ceļakarte, lai sāktu ceļojumu budismā. Tiem, kuri budismā jau paguvuši apmaldīties, tā ir iespēja atgriezties pie vienkāršas sapratnes tālākam ceļam. Bet neatkarīgi no katra attieksmes pret budismu šī grāmata cilvēkam dod jaunas atklāsmes pašam par sevi.


Pasākuma noslēgumā kopīga meditācija.


Elga Bridžina Rūsiņa ir zenbudistu soto tradīcijas mūķene. Dzimusi Latvijā. Otrā pasaules kara bēgļu gaitas viņu aizveda uz ASV, kur pēc daudziem aktīvas sabiedriskās dzīves gadiem Elga iestājās budistu klosterī. Tagad viņa ir atgriezusies Latvijā, māca meditāciju un iepazīstina ar budismu.
 
Trešdiena, 31. oktobris, plkst. 18.00 | Saruna "Budisms Rietumu cilvēka ikdienai" un meditācija (vada Mārcis Auziņš)


Daudzkārt sastopamies ar pieņēmu, ka budisms nav domāts mūsdienu Rietumu cilvēkam. Patiešām, nopietna pievēršanās budismam mums sagādātu lielus, varbūt pat – nepievaramus, izaicinājumus. Un tomēr ir daudzas būtiskas lietas, ko no budisma varam mācīties un aizgūt. Tālab Mārcis Auziņš pieteiks vēl vienu nozīmīgu budisma tekstu – "Šantideva. Bodisatvas ceļš".


Sarunas noslēgumā kopīga meditācija.


Dr.hab.phys. Mārcis Auziņš jau daudzus gadus praktizē regulāru meditāciju, ko mācījies pie dažādiem budistu skolotājiem ASV.  
  

 
Papildu informācija:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Tālr.: +371 67716235

Tagi: Meditācija