No š. g. 7. jūnija līdz pat gada beigām dažādās Apvienotās Karalistes (AK) pilsētās būs apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) veidotā izstāde "Latvijas simts gadu vēsture karikatūrās". Tā apmeklētājiem dos iespēju atsvaidzināt savas Eiropas un pasaules vēstures zināšanas, sekojot Latvijas stāstam no dzimšanas līdz pat mūsdienām.

Izstādē iekļauta politisko karikatūru izlase no Latvijas preses izdevumiem laikā no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. Izvēlētajās karikatūrās atspoguļoti starptautiski būtiski vēsturiskie notikumi: Pirmais Pasaules karš, starpkaru periods, Lielā depresija, Otrais Pasaules karš, okupācijas periodi un ar to saistītie ierobežojumi vārda brīvībā, kā arī Eiropas Savienības un citas mūsdienu politiski-ekonomiskās tēmas.


Pirmā pilsēta AK, kas uzņēmusies izrādīt izstādi, ir Kārdifa, kurā 7. jūnijā Sv. Deivida zālē (St David’s Hall) notiks tās svinīgā atklāšana. Pēc atklāšanas būs klausāms slavenās Latvijas vijolnieces Baibas Skrides koncerts kopā ar BBC Velsas Nacionālo orķestri. Koncertu apmeklētājiem tiks dota iespēja apskatīt izstādi no plkst. 18.00.  


Izstāde ir iekļauta Latvijas simtgades svinību kultūras programmā un izrādīta, Latvijas vēstniecībai AK, sadarbojoties ar LNB, kā arī Latvijas goda konsuliem un dažādām organizācijām AK. Izstādes mērķis ir ar vēsturisko karikatūru palīdzību radīt dialogu par katra apmeklētāja dažādo vēstures izpratni un zināšanām.


Izstāde būs apskatāma šādās pilsētās:
Kārdifa

7. – 21. jūnijs

St David's Hall, Level 2

9-11 The Hayes, Cardiff CF10 1AH, UK


Gērnsija

18. jūlijs – 17. augusts

Guernsey Airport

La Villiaze, Guernsey GY8 0DS


Liverpūle

23. augusts – 3. septembris

The Shed, Baltic Creative CIC

49 Jamaica St, Liverpool L1 0AH, UK


Edinburga

2. – 14. oktobris

School of Languages, Literatures and Cultures

50 George Square, Edinburgh EH8 9LH, UK


Glāzgova

17. – 30. oktobris

St Andrews Building, Glasgow University

20 Eldon St, Glasgow G3 6NH, UK


Ņūkāstla

9. – 14. novembris

Newcastle Central Library

33 New Bridge St W, Newcastle upon Tyne NE1 8AX, UK


Lai uzzinātu, vai izstādi būs iespējams apskatīt arī Jūsu pilsētā, iesakām sekot Latvijas vēstniecības ziņām: https://www.facebook.com/LVembassyUK/

 

Papildu informācija:
Sanita Lapkase

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā

E-pasts: Sanita.Lapkase@mfa.gov.lv

Tālr.: +44 2075631614


Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Tālr.: +371 26472501

Tagi: Izstādes, karikatūras