2015. gada 12. aprīlī plkst. 14:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB)  11. stāvā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks koncertcikla "Runā ar komponistu..." otrais pasākums. Šīs reizes viesis – komponists Imants Zemzaris – atskaņos Emiļa Melngaiļa (1874–1954) klaviermūziku. Kopā ar vijolnieku Arvīdu Zvaguli tiks izpildītas arī Em. Melngaiļa radītās tautasdziesmu un deju apdares vijolei un klavierēm.

Cikla pirmajā tikšanās reizē Pēteris Vasks klātesošos mudināja ieklausīties ne tikai savā, bet arī Artūra Grīnupa (1931-1989) mūzikā. Šīs reizes viesis I.Zemzaris ies soli tālāk, aicinot gan ieklausīties kāda amatbrāļa mūzikā, gan pats to atskaņojot.

I. Zemzaris pianista ampluā oriģināli un dziļi izgaismojis ne tikai savu mūziku. Kopš 20. gs. 90. gadiem viņš regulāri piedāvājis iepazīt arī mazzināmas latviešu klaviermūzikas lappuses, veidojot Jāņa Ivanova, Volfganga Dārziņa un Em. Melngaiļa skaņdarbu programmas un CD ierakstus. Mūziķi, I. Zemzara līdzšinējie sadarbības partneri, izceļ viņa klavierspēles jūtīgumu, skaidrību un patiesumu.

"1928. gadā Emilis Melngailis izdeva vairākus žurnāla "Austrums" numurus. Pats mākslinieks atzina – tas bijis mēnešraksts mākslai, dzīvei un senatnei. Šķiet, tieši par mākslu, dzīvi un senatni Melngaiļa iedvesmots svētdien būs gatavs runāt arī Imants Zemzaris. Viņa paša mūzika – skaņdarbs altam solo "Es vēl pa fjordiem..." un Sonāte altam un klavierēm skanēs jaunā ventspilnieka Dāvja Sliecāna un autora interpretācijā. Turklāt ļoti zīmīgu un interesantu šo koncertu padara fakts, ka A.  Zvaguļa tēvs – arī Arvīds Zvagulis – savulaik muzicējis Melngaiļa izveidotajā instrumentālajā ansamblī "Deviņi bāleliņi"," stāsta Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

Koncertciklu "Runā ar komponistu..." ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LNB atbalstu rīko Latvijas Mūzikas informācijas centrs.

Bezmaksas ielūgumus uz 12. aprīļa koncertu iespējams saņemt LNB reģistratūrā (Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā) un Latvijas Mūzikas informācijas centrā (Skārņu ielā 4, iepriekš piesakoties pa tālruni 26387332).

Pasākuma apmeklētājus lūdzam ņemt līdzi LNB lasītāja karti vai personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

 
Papildu informācija:

 
Ināra Jakubone
Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore
E-pasts: inara.jakubone@lmic.lv
Tālr.: +371 67226797

Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Mob. tālr.: +371 26472501

Tagi: Koncerti