Šī gada 7. aprīlī Salaspilī, Skolas ielā 2, kultūras namā "Enerģētiķis" plkst. 12:00 tiks uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļa) rīkotā "Plašā Apvāršņa konkursa" otrā kārta – reģionālie konkursi.

Tajā piedalīsies aptuveni 60 skolēni – pirmās kārtas uzvarētāji no Rīgas un Pierīgas skolām un publiskajām bibliotēkām.

Aizvadītajā mēnesī Latvijas skolas un bibliotēkas savās darbības vietās patstāvīgi rīkoja konkursa pirmo kārtu, veicot "Plašā Apvāršņa konkursa" organizatoru sastādītus radošus un izglītojošus uzdevumus par Raini un Aspaziju. Dalībnieki rakstīja pārdomas par aizraujošām idejām un tēliem abu dižgaru darbos, veidoja dzejoļu ilustrācijas, kā arī   radīja Raiņa un Aspazijas karogus. Kopumā trīs klašu grupās (1.–4. klase, 5.–7. klase, 8.–9. klase) no Rīgas, Pierīgas, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes reģioniem konkursa pirmajā kārtā piedalījās 6604 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām.

Konkursa otrajā kārtā notiks izveidoto karogu prezentēšana, dažādu atjautības un zināšanu pārbaudes uzdevumu par Raini un Aspaziju veikšana, kā arī tikšanās ar žūrijas pārstāvjiem un rakstniekiem – Inesi Zanderi, Ingu Gaili u.c.

Nākamie reģionālie konkursi notiks: 10. aprīlī Balvos, 14. aprīlī Bauskā, 23. aprīlī Talsos, 30. aprīlī Cēsīs. Pasākuma fināls norisināsies maijā, Rīgā.
 
Šogad, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, "Plašā Apvāršņa konkursa" galvenais temats ir abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tiek aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Notikums pulcē lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

"Plašā Apvāršņa konkursa" ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veido arī pasākuma saturu.

Konkursu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jūrmalas, Balvu, Cēsu, Talsu, Salaspils un Bauskas pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA "Skrīveru saldumi", "Rīgas Piensaimnieks" – "Kārums", izdevniecības "Pētergailis", "Lietusdārzs", "Liels un mazs", "Mansards".

Konkursa informatīvie atbalstītāji – Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, "LSM.lv", "LETA", "TVNET", satori.lv, "Ilustrētā Junioriem".

 
Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Mob. tālr.: +371 26472501

Tagi: Konkursi, Plašā Apvāršņa konkurss