No 17. līdz 18. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā notiek augsta līmeņa tikšanās "Europeana izglītībai un radošajām industrijām", kurā eksperti apzinās labās prakses piemērus, lai izstrādātu rekomendācijas kultūras mantojuma materiālu atkārtotai izmantošanai izglītībā un radošajās industrijās.

Europeana ir Eiropas kultūras mantojuma digitālā platforma, kas vienuviet uzglabā un nodrošina tiešsaistes pieeju desmitiem miljonu digitalizētu vienību no bibliotēkām, arhīviem, audiovizuālajām kolekcijām un muzejiem visā Eiropā. Europeana tīkls pārstāv vairāk nekā 2 500 kultūras mantojuma organizāciju un vēl tūkstoti indivīdu, kas pārstāv dažādas dzīves jomas, ieskaitot radošo un tehnisko sektoru, kas iestājas par Eiropas bagātīgā kultūras mantojuma pieejamību pasaulei.

"Europeana izglītībai un radošajām industrijām" stratēģijas un politikas plānošanas tikšanās Rīgā ir veltīta izglītības politikas veidotājiem un radošo industriju pārstāvjiem, un tās mērķis ir sagatavot izglītības politikas ieviešanas rekomendācijas nacionālā un Eiropas līmenī. Rekomendācijas paredzētas, lai veicinātu Eiropas digitālā kultūras mantojuma izmantošanu izglītībā.

Pasākumā kultūras mantojuma materiāla pielietojumu izglītībā aktualizēs Eiropas Komisijas, Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta pārstāve Katrīna Magnanta (Catherine Magnant), kā arī radošo industriju pārstāvji. Par Europeana satura atkārtotu izmantošanu uzstāsies Europeana izpilddirektore Džila Kazina (Jill Cousins). Pasākuma laikā sagatavos rekomendācijas "Europeana izglītībai".

Piecu gadu laikā kopš Europeana platformas izveides tās veidotāji ir nepārtraukti attīstījuši vienotu resursu, kas padarītu pieejamu Eiropas bibliotēku, arhīvu, muzeju un audiovizuālo kolekciju digitālo saturu, ievērojot skaidrus autortiesību noteikumus.

Tikšanos rīko Eiropas digitālā platforma Europeana, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Kultūras ministrija ar European Schoolnet atbalstu diskusiju veidošanā, un tā noris Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Vairāk informācijas par Europeana iespējams atrast tās oficiālajā mājas lapā: www.europeana.eu
 
 

 
Informāciju sagatavoja:
Sintija Lase

Komunikācijas speciāliste
Tālr.: 28675333
E-pasts: Sintija.Lase@km.gov.lv


Mājas lapa: www.km.gov.lv
Twitter: @KM_kultura

Tagi: Kultūras mantojums, Europeana