20. novembrī uzsākta Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē centrālās pasākumu norises vietas Rīgā – Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) – atsevišķu telpu pielāgošana prezidentūras vajadzībām. Sākot ar 21. novembri uz bibliotēkas 3. stāvu pakāpeniski pārcelsies atsevišķas lasītavas un to krājuma daļas.

Šobrīd tiek veikta mēbeļu izjaukšana un pārvietošana no bibliotēkas Mezonīna un 2. stāva publiskās zonas uz augšējiem stāviem.

21., 22. un 23. novembrī lasītājiem nebūs pieejama Ekonomikas un tiesību zinātņu lasītava, bet 25. novembrī slēgta būs Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītava, kā Jaunākās periodikas un Periodikas lasītavas.

Aktuālā informācija par turpmākajām izmaiņām lasītavās un bibliotēkā regulāri tiks ievietota mājaslapā: www.lnb.lv, bibliotēkas profilā Latvijas Bibliotēku portālā, kā arī sociālajos tīklos:
https://twitter.com/LNB_lv
https://www.facebook.com/lnb.lv
http://www.draugiem.lv/lnb/

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām (tostarp īslaicīgiem trokšņiem)!

Atgādinām, ka 24. novembrī LNB būs slēgta – Spodrības diena.

Jaunuzceltā LNB ēka – Gaismas pils – kļūs par vienu no Latvijas prezidentūras atpazīstamības simboliem. Prezidentūra ir iespēja bibliotēkai apliecināt savu spēju būt ne tikai nācijas intelektuālās atmiņas un zināšanu krātuvei, bet arī jaunas pieredzes un kultūru mijiedarbības vietai.

Lai informētu  par Gaismas pili un tās nozīmi prezidentūras laikā, ir sagatavots informatīvs video materiāls angļu valodā. Tas pieejams arī latviešu valodā.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē norisināsies no 2015. gada 1. janvāra līdz 2015. gada 30. jūnijam. Tās pasākumu nodrošināšanai tiks izmantotas telpas četros Latvijas Nacionālās bibliotēkas  stāvos (-1., 1., Mezonīna, 2.).

Ziņu sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Mob. tālr.: +371 26472501