Trešdien, 15.oktobrī, pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas noslēdzas Nīderlandes vēstniecības Latvijā dāvinājuma Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē - krāšņas tulpju dobes stādīšana.

Ziedu dobei paredzēts īpašs dizains. Vairāk nekā 17 000 baltas un sarkanas tulpes veidos Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logotipa formu. Tumši sarkanā tulpe ir īpaši izveidota tulpju šķirne Latvijas karoga sarkanajā krāsā, kurai tikai drīzumā tiks dots savs nosaukums.

Tulpju dobes stādīšanu simboliski pabeidza Nīderlandes vēstnieks Henks Gerits Kornelis van den Dols (Hendrik Gerit Cornelis van den Dool), Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Inga Skujiņa un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

"Mēs lepojamies Latvijas prezidentūrai dāvāt Nīderlandes pieskaņu. Ar šo dāvanu mēs vēlamies izteikt atzinību lieliskajai sadarbībai starp mūsu valstīm visos līmeņos, bet galvenokārt - Eiropas līmenī," teica Nīderlandes vēstnieks Henks Gerits Kornelis van den Dols.

"Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē ir ne tikai Latvijas pienākums, bet iespēja iesaistīties visai sabiedrībai. Priecājamies par Nīderlandes vēstniecību dāvanu un ceram, ka tā iedvesmos ikvienu prezidentūras viesi un Latvijas iedzīvotāju," pateicoties par Nīderlandes vēstniecības simbolisko dāvanu, sacīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Inga Skujiņa.

Latvijas Nacionālās Bibliotēkas direktors Andris Vilks norādīja, ka Latvijai un Nīderlandei cieša sadarbība veidojusies jau daudzu gadsimtu garumā, un liecības par to atrodamas arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Gaidāms, ka vairāk kā 17 000 tulpes sarkanā un baltā krāsā uzziedēs 2015.gada agrā pavasarī. Tulpju dobes sagatavošanas darbus jau no 13.oktobra veic dārzkopības speciālisti no Nīderlandes.

Ziņu sagatavoja:
Linda Jākobsone
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja
Tālr.: 67011757; 29123348
E-pasts: Linda.Jakobsone@es2015.lv